Marrëveshja e ekstradimit me SHBA, ambasadorja Kim: Godet kriminelet, mbështesim SPAK për zbatimin e reformës

Ambasadorja Yuri Kim ka vlerësuar firmosjen e marrëveshjes së ekstradimit mes SHBA-ve dhe Shqipërisë. Gjatë fjalës…

Mbyllet një tjetër fazë për përzgjedhjen e kandidatëve të BKH-së, ambasada e SHBA: Procesi i vështirë, për të gjetur më të mirët e Shqipërisë

Mbyllet një tjetër fazë për përzgjedhjen e kandidatëve për Byronë Kombëtare të Hetimit. Mësohet se dje…

Gara për BKH, reagon ambasada e SHBA: Urime për kandidatët që dolën në raundin tjetër të procesit të përzgjedhjes

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas mbylljes se fazës së radhës të përzgjedhjes së kandidatëve…

“Korrupsioni, një mal i madh me probleme”, Yuri Kim kërkon duartrokitje për ministren e Ramës

Teksa ka qenë duke folur në konferencën e nivelit të lartë antikorrupsion, ku janë pjesë krerët…

Rama: Koka e korrupsionit në Shqipëri nuk janë politikanët. Asnjë shoqëri nuk përfiton nga diskriminimi në bllok i përfaqësuesve të vet

Kryeministri Edi Rama tha sot se koka e korrupsionit në Shqipëri nuk janë politikanët por korporata…

Cakaj takim me Roth në Berlin: Të gatshëm për të vijuar rrugëtimin drejt anëtarësimit në BE

Gjatë qëndrimit në Berlin, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi…

Yuri Kim apel për aplikimet në BKH: Kjo është një mundësi për të bërë një ndryshim!

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, ka bërë sërish thirrje për ata që duan të bëhen hetues…

Ish-Presidenti Alfred Moisiu hedh dyshime: Edhe drejtësia e re ka frikë nga politikanët? Ka ardhur koha që të japë shenjat e para

Ish-Presidenti Alfred Moisiu komenton reformën në drejtësi, e cila siç thotë pritej të ishte një revolucion,…

Gjonaj: BKH gati brenda vitit, hetuesit do të ndjekin të gjitha dosjet e krimit të organizuar dhe korrupsionit

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, tha në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit Evropian se Byroja…

“Peshqit e mëdhenj janë kapur”- Ngjela tregon se kur do bien kambanat dhe çfarë i tha Rama: Impenjimi i ambasadores amerikane tregon se…

Avokati Spartak Ngjela tha në News24, se “peshqit e mëdhenj” të politikës shqiptare janë kapur, por…

FBI-ja shqiptare hap garën për hetues, do kenë statusin e oficerit të policisë gjyqësore

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka shpallur konkursin për hetues të…

Ambasada e SHBA: Aida Hajnaj drejtuese e BKH-së, hap drejt drejtësisë që shqiptarët meritojnë

Ambasada Amerikane në Tiranë me anë të një lajmërimi bën me dije se zonja Aida Hajnaj…