Kokat e listave të Partisë Socialiste më 25 Prill, fitues apo humbës?

Mbrëmjen e sotme në “Zonë e Lirë” është e ftuar ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me…

Denaj: Mbështesim dhe nxisim kreditimin e bujqësisë dhe turizmit si motorët e ekonomisë

Ministria e Financave dhe Ekonomisë zhvilloi online takimin vjetor të projektit të Mbështetjes Financiare të Agrobiznesit…

Klosi i përgjigjet PD-së për inceneratorin e Fierit: Përfundon në dhjetor

Nga inceneratori i Fierit, ministri i mjedisit Blendi Klosi i ka dhënë përgjigje debatit të ngritur…

​Kuçi dhe Minxhozi diskutojnë për marrëveshjet që do të nënshkruhen në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive

Në vigjilje të takimit mes dy qeverive shqiptare, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, ministri i Ekonomisë…

Rreth 350 mijë qytetarë të Kosovës kanë vizituar Shqipërinë gjatë muajit gusht

Koronaviursi nuk i ka ndal kosovarët për ta vizituar bregdetin shqiptar. Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit,…

Rama “urdhëron” kryebashkiakun e Beratit: Lyeji këto mure, mos të ngjajnë si ato të Bathores në ‘90

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Berat ku i shoqëruar nga ministri Blendi Klosi dhe kryetari…

Dasmë mes pandemisë, policia në Shqipëri ia krisin vallës me uniformë

Distancimi social është kryetema e ditës në gojën e autoriteteve shtetërore, ndërsa për t’ju dhënë mësim…