Home / Tag Archives: bllokuar

Tag Archives: bllokuar

Bllokohet një rrugë në Prishtinë, arsyeja nervozon banorët

Bllokohet një rrugë në Prishtinë, arsyeja nervozon banorët

Policia e Kosovës pa asnjë paralajmërim ka bllokuar rrugën në afërsi të varrit të ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova shkaku i xhirimeve të një filmi. Banorët e rrugës “Isa Kastrati” kanë thënë për portalin Koha. net se rruga është bllokuar për vetura dhe për kalimtarët dhe sipas tyre, kjo është …

Read More »

VIDEO/ Si u shpëtuan 4 alpinistët në malin e Sotirës

VIDEO/ Si u shpëtuan 4 alpinistët në malin e Sotirës

Një fund i lumtur i dramës së katër alpinistëve, të cilët u bllokuan prej ditës së djeshme në malin në fshatin Sotirë në Dropull të Sipërm. Ata kërkuan ndihmë pasi mbetën të bllokuar në vendin e quajtur “Gështenjat e djegura”, në një gropë midis kodrash nga ku nuk mund të …

Read More »

Fundi i dramës në Kiev: Presidenti i Gjeorgjisë arrestohet, pasi kërcënonte se do të kryej vetëvrasje (Video)

Fundi i dramës në Kiev: Presidenti i Gjeorgjisë arrestohet, pasi kërcënonte se do të kryej vetëvrasje (Video)

Ish-presidenti i Gjeorgjisë, Mikhail Saakashvili është arrestuar nga policia në Kiev në kulmin e një ndërtese, nga ku kishte kërcënuar se do të kërcej. Pjesëtarët e policisë ukrainase kanë arrestuar ish-presidentin e Gjeorgjisë në kulmin e ndërtesës ku ai jeton në Kiev, transmeton Telegrafi. Në vendin e ngjarjes kishin dalur …

Read More »

Vullkani “Agung” në Bali, alarm për shpërthime të mëdha

Vullkani “Agung” në Bali, alarm për shpërthime të mëdha

Frika për një shpërthim të madh të vullkanit Agung në Bali është rritur ndjeshëm dhe zona e evakuimit është zgjeruar në një rreze prej 10 km. Autoritetet indoneziane aktivizuan nivelin më të lartë të alarmit mëngjesin e së hënës, për shkak të mundësisë së një katastrofe të pashmangshme. Aeroporti i …

Read More »

Abrashi godet Shpend Ahmetin

Abrashi godet Shpend Ahmetin

Arban Abrashi synon t’ia kthejë Prishtinës bizneset që, sipas tij, kanë ikur nga udhëheqja e kaluar. Këtë kandidati i LDK-së e parasheh ta bëjë përmes bërjes së një Zone të madhe Ekonomike. “Ne synojmë t’i kthejmë Zonat Ekonomike sa më afër Prishtinës dhe të krijojmë një Zonë të madhe Ekonomike. …

Read More »

Huqja e madhe e Fatmir Limajt për prodhimet vendore

Huqja e madhe e Fatmir Limajt për prodhimet vendore

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka paralajmëruar se Qeveria do të mbrojnë prodhimet vendore duke bllokuar hyrjen e prodhimeve të huaja. Ky paralajmërim i zv/kryeministrit është në kundërshtim të plotë me orientimin e Kosovës për ekonomi të tregut të lirë dhe gjithashtu në kundërshtim me marrëveshjen e CEFTA-s si dhe …

Read More »