Albin Kurti për Bob Dole: Ai është heroi ynë, po lutemi për të

Albin Kurti për senatorin Dole: Ai është heroi ynë, po lutemi për të. Lideri i Lëvizjes…

Avokati: Sipas Joe Biden, Thaçi është ‘George Washingtoni i dytë’ – turp që ky person sot është në pranga

Avokati mbrojtës i Thaçit David Hooper, ka thënë se do të dorëzohet së shpejti kërkesa për…

Lobisti i Beogradit në SHBA: Biden është rrezik shumë i madh për Serbinë

Një nga lobistët e serbëve në SHBA, ish-diplomati Jim Jatras, dhe këshilltar i shumë senatorëve amerikanë,…

Bislimi i LDK-së thotë se teksti i pllakës dedikuar Senatorit Dole përmban të pavërteta: aradinaj-Stublla të evitojë skandalin e turpshëm

Deputeti i LDK-së thotë se teksti i pllakës dedikuar Senatorit Dole përmban të pavërteta: Haradinaj-Stublla të…

“Senatori Dole mbajti premtimin e dhënë para 30 vjetësh për lirinë e Kosovës”

Ambasada e SHBA-së: Senatori Dole mbajti premtimin e dhënë para 30 vjetësh për lirinë e Kosovës.…

Kryeqyteti bëhet me bustin e senatorit Bob Dole

Prishtina bëhet me bustin e senatorit Bob Dole. Busti i senatorit amerikan Bob Dole, u zbulua…

Zbulohet pllaka në respekt të senatorit Bob Dole

Zbulohet pllaka në respekt të senatorit Dole, ministrja Hardinaj-Stublla e vlerëson lartë figurën e tij. Në…

Në Prishtinë sot do të zbulohet busti i Bob Dole

Sot në Prishtinë do të zbulohet busti i Bob Dole. Nga sot e tutje në Prishtinë…

Nesër në Prishtinë zbulohet busti i senatorit amerikan Bob Dole, mikut të madh të shqiptarëve

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë përmes një komunikate për media ka njoftuar se nesër më 30…

Biden në vitin 1999: Ne duhet të hyjmë me trupa tokësore në Kosovë, ta arrestojmë Millosheviqin në Beograd

Kandidati i demokratëve për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, së bashku me dy senatorët…