Home / Tag Archives: bonucci

Tag Archives: bonucci

Bonucci: Nuk kam qenë i vërteti në Milano

Leonardo Bonucci pranon se ai nuk ishte ‘real’ në Milan, por siguron që ata të lejojnë ‘të pjekur’ dhe shpreson që Gonzalo Higuain ‘të kthehet në një lojtar të shkëlqyeshëm’. Bonucci zgjati vetëm një sezon në Milan para se të kthehej në Juventus verën e kaluar, ndërsa Higuain iu bashkua Chelseas të mërkurën pas një magji të shkurtër në San Siro. “Unë jam pjekur, tani jam më racionale kur marr vendime”, tha ai për Sky Sport Italia, përecjell ORAinfo. “Jeta ju sjell përvoja që ju bëjnë të rriteni: kam jetuar përmes tyre në një mënyrë të fortë, si në dhe jashtë fushës”, tha ai. “Sot mund të them se jam një njeri më i mirë ose të paktën ndryshe nga kush isha në të kaluarën. Bonucci në Milano nuk ishte Bonucci i vërtetë”, tha ai. “Higuain? Ai është një mik dhe kohët e fundit kemi darkë së bashku. Ai dukej mirë për mua dhe unë shpresoj se ai kthehet për të qenë lojtar i madh “. tha Bonucci. /ORAinfo/

Read More »

Pas finales së Superkupës, Bonucci zbulon se çfarë i tha Higuainit

Mbrëmë, Juventusi shënojë fitore ndaj Milanit. Leonardo Bonucci ka zbuluar se çfarë i ka dhënë Gonzalo Higuainit pas finales së Superkupës së Italisë. Pas triumfit të Juventusit në Superkupën e Italisë, Leonardo Bonucci ka shpjeguar se ai kishte tentuar ta qetësonte Gonzalo Higuainin pas ndeshjes. Mbrojtësi italian gjithashtu ka përgëzuar edhe Giorgio Chiellinin për sezonin e tij fantastik. “Është gjithmonë e mrekullueshme për të festuar një fitore”, tha fillimisht Bonucci. “Chiellini po bën një sezon të mahnitshëm, ai gjeti një mënyrë për të menaxhuar lojërat në mënyrën më të mirë të mundshme. “Higuain? Nuk kemi pasur ndonjë argument, ai ishte i zemëruar me arbitrin dhe unë u përpoqa ta qetësoja atë, por ai ishte i shqetësuar, por këto gjëra janë normale dhe ndodhin në fushë”, ka shtuar më tej mbrojtësi italian.

Read More »

Bonucci: Ja si do t”i mposhtim rossonerët

Mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci, kthehet të përballet me ish-klubin e tij në Supercoppa Italiana të mërkurën. Bonucci u bashkua me Juventusin nga Milano në verë, në një marrëveshje shkëmbimi për Mattia Caldara, vetëm një vit pasi u largua nga Juventusi për një lëvizje të madhe para në Milan përcjell ORAinfo. Duke folur për JTV përpara lojës, Bonucci tha në vijim: “Ne me të vërtetë duam të marrim në shtëpi trofeun, është qëllimi i parë i sezonit dhe se Juve gjithmonë luan për të fituar. “Do të jetë një ndeshje agresive dhe e kujdesshme njëkohësisht për ne në Juve, sepse Milani i Gattuso ka demonstruar aftësinë e tyre për të luajtur një lojë të mirë – kjo mund të të shtyjë në telashe. “Ne duhet të jemi të kujdesshëm dhe të përfitojmë nga dy ose tre gabimet që do të ndodhin në lojë, sepse EKIPI jonë ka synimin për të luajtur një lojë të madhe dhe dëshirën për të sjellë trofeun në shtëpi “, ka thënë Bonucci./ORAinfo/

Read More »

Bonucci ia “bën terr” Milanit me këtë deklaratë

Juventusi do të takohet me AC Milan në Superkupën italiane, ndërsa Leo Bonucci do të përballet me ish-ekipin e tij. Bonucci u transferua te AC Milan vitin e kaluar nga Juve, por pastaj u kthye tek bianconeri këtë sezon përcjell ORAinfo. Por, Bonucci nuk do të ia dijë për kohën që ka kaluar në San Siro , pasi që ai është i fokusuar vetëm te Juve. Ai postoi një mesazh në mediat sociale për këtë çështje: ‘Le të bëhemi gati për të fituar trofeun tonë të parë të sezonit’, ka shkruar Bonucci./ORAinfo/

Read More »