Rama ashpërson tonet me Hajdarin pas bllokimit të foltores, nuk kursehet as me Metën: S’ke kapacitet moral e mendor

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj ashpër deputetes Rudina Hajdari, e cila vijon të mbajë të bllokuar…

Meta pas takimit me homologun boshnjak: Do të forcojmë marrëdhëniet me një ritëm të ri!

Presidenti Ilir Meta ka takuar sot në Presidencë homologun e tij të Bosnje- Hercegovinës, Shefik Xhaferoviç.…

E ftoi për vizitë në Shqipëri, Meta pret nesër kreun e Presidencës së Bosnje-Hercegovinës, do të vizitojnë edhe fshatin…

Pas ftesës së Ilir Metës, kreu i Presidencës së Bosnje- Hercegovinës, SH.T.Z, Shefik Xhaferoviç ka vendosur…

Vuçiq tregon se për cilat tema mund të bisedojnë Kosova dhe Serbia në Uashington

Vuçiq: Përveç ekonomisë, Kosova dhe Serbia mund të bisedojnë edhe për tema të tjera në Uashington.…

Mlladiq pritet t’i drejtohet gjykatës në seancën e apelit kundër dënimit për gjenocid

Ish-lideri ushtarak i serbëve të Bosnjës, Ratko Mlladiq pritet t’i drejtohet një gjykate të Kombeve të…

Ratko Mlladiq apelon dënimin për gjenocid

Gjyqtarët ndërkombëtarë në Hagë kanë nisur të martën seancën për apelin e komandantit ushtarak të serbëve…

Në Hagë do të nisë apeli i Mlladiqit për burgim të përjetshëm

Gjyqtarët ndërkombëtarë në Hagë pritet të nisin të martën seancën për apelin e komandantit ushtarak të…