Një vaksinë e re po testohet në katër vende/ Shkencëtarët: Mund të ndryshojë pandeminë në të gjithë botën

Një vaksinë e re, më e lirë, si dhe potencialisht shumë efektive është duke u testuar…

Dreka e Pashkëve “tradhton” bosin e madh të mafias italiane, arrestohet teksa po festonte me familjen

Policia italiane ka arrestuar një prej bosëve më të mëdhenj të drogës përtej Adriatikut. Bëhet fjalë…

Vaksinimi anti-Covid/ Pfizer: Edhe gjashtë muaj pas imunizimit, vaksina ka efikasitet të lartë

Kompania amerikan, Pfizer thotë se vaksina që ka prodhuar kundër koronavirusit, në bashkëpunim me kompaninë gjermane,…

Covid bën kërdinë në Brazil, 66 mijë viktima në 30 ditë/ Presidenti: Uria vret më shumë se virusi

Mbi 66 mijë vetë në Brazil humbën jetën si pasojë e Covid-19 në muajin mars, më…

Vaksinat kundër gripit përditësohen rregullisht: Si të përballojmë variantet e reja të Covid

Ndërsa e ardhmja e pandemisë mbetet e pasigurt, ndoshta do të duhet të jetojmë me COVID-19…

Kroos po largohet nga Kombëtarja gjermane, kjo është arsyeja

Sipas gazetës së njohur gjermane, ‘Bild’ Toni Kroos do të largohet nga kampi i Kombëtares gjermane.…

Vendi më i goditur në botë nga koronavirusi/ VOA: Shkencëtarët paralajmërojnë rreth një varianti të ri të virusit, shumë më ngjitës dhe i rrezikshëm

Brazili po shfaqet si vendi më i goditur në botë nga pandemia ndërsa së fundmi çdo…

Shkon në mbi 300 mijë numri i viktimave nga Covid-19 në Brazil

Në Brazil, vendi i dytë më i prekur nga COVID-19 numri i personave që kanë humbur…

Pse po rritet numri i të rinjve të prekur me Covid në Brazil?

Nga Matt Rivers, CNN U deshën vetëm 10 ditë që 28-vjeçarja Graciane da Silva të sëmurej…

15+ Absolutely Horrible Tattoos You Will Fall In Love With

When we think about tattoos we usually imagine some relatively beautiful pictures, symbols, and even portraits.…

Të rikthehen masat e të sigurohen vaksinat urgjentisht

Çka ndodh kur një vend vepron në kundërshtim me vendet e tjera dhe e vonon vënien…

Shifra rekord, Brazili raporton mbi 2 mijë viktima nga Covid-19

Brazili ka raportuar një rekord të ri në numrin e viktimave për të dytën ditë radhazi,…