Home / Tag Archives: brendshme

Tag Archives: brendshme

Xhelal Sveçla vjen me një kërkesë interesante

Xhelal Sveçla vjen me një kërkesë interesante

Në Komisionin për Punë të Brendshme dhe Mbikëqyrjen e FSK-së u diskutua për Raportin e Komisionit Europian për Kosovën, ende pa u përkthyer ai. Pasi raporti nuk është përkthyer ende, anëtari i komisionit Xhelaql Sveçla e pati një propozim. “Unë kam një propozim qe të zvogëlojë numrin e zëvendësministrave dhe …

Read More »

Ky është vendimi i fundit për pajisjen me patentë shofer në Kosovë

Ky është vendimi i fundit për pajisjen me patentë shofer në Kosovë

Qeveria e Kosovës po mban sot mbledhjen e radhës të thirrur nga kryeministri Ramush Haradinaj. Ndër të tjerash në këtë mbledhje është aprovuar propozim-vendimi për ndryshimin e vendosjes së standardeve minimale të aftësisë psiko-fizike për shofer të automjeteve. Propozimi nga Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj është aprovuar pa asnjë votë …

Read More »

Pse ekzistojnë vrima të vogla në dritaret e aeroplanit

Pse ekzistojnë vrima të vogla në dritaret e aeroplanit

Nëse ndonjëherë keni hipur në aeroplan, shanset janë që keni shikuar jashtë dritares dhe keni vërejtur një vrimë të vogël në fund të dritares. Kjo karakteristikë mund të mos i pengojë shumë udhëtarëve, por, kur jeni duke fluturuar në ajër me shpejtësi dhe lartësi të madhe, me siguri se frikësoheni …

Read More »

Formimi i ushtrisë së Kosovës çdo ditë e më afër

Formimi i ushtrisë së Kosovës çdo ditë e më afër

Qeveria vendos nëse ushtria do të bëhet me ligj apo ndryshim kushtetues, Qeveria Haradinaj nuk heq dorë nga aspirata që gjatë këtij mandati ta krijojë ushtrinë e Kosovës. Në këtë temë për procedurat nëpër të cilat do të kalojë procesi i transformimit të FSK-në ushtri flasin kryetari i Komisionit për …

Read More »

Samsung lanson një telefon të ri pa internet

Samsung lanson një telefon të ri pa internet

Po, e keni dëgjuar këtë lajm drejtë. Samsung ka lëshuar një telefon të ri me çmim të konvenueshëm në Korenë e Jugut pa asnjë formë të lidhjes me internet. Galaxy J2 Pro i ri nga Samsung Korea është përqendruar kryesisht në studentët që kërkojnë të shmangin shpërqendrimet e internet. Pajisja …

Read More »