Home / Tag Archives: britanike

Tag Archives: britanike

FOTOT: Një 52 vjeçare seksi si Elizabeth Hurley

Për Elizabeth Hurley vitet që mban mbi super janë thjesht numra. Ylli 52 vjeçar ka një fizik për t’u patur zili. Dhe në Instagram-in e saj dominojnë fotot me bikini. Së fundmi aktorja dhe modelja britanike ka mahnitur me trupin e saj, teksa ka publikuar një foto me kostum banje ngjyrë pink. (TemA)

Read More »

FOTOT: Binjaket britanike rrezikojnë tre vite burg se… mallkuan gratë arabe

Dy binjake britanike, me profesion avokate dhe që punojnë prej disa vitesh në Dubai janë akuzuar se në gjendje të dehur kanë sulmuar një polic dhe kanë “mallkuar gratë arabe”. 37 vjeçaret Alena dhe Sasha Parker, do të përballen me tre vite burg, nëse do të shpallen fajtore. Bjondet seksi të lindura në Londër, reklamojnë në rrjetet sociale një mënyrë jetese luksoze, me postime me bikini, alkool gjatë mbrëmjeve, hotele luksoze si dhe makina të shtrenjta. (TemA)

Read More »

Vdes në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti i Manchester United

Vdes në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti i Manchester United

Ka ndërruar jetë në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti i dy prej klubeve më të mëdha britanike: Celtic dhe Manchester United. Irlandezi Liam Miller, i cili nisi karrierën profesioniste në vitin 2000 me Celtic dhe ka luajtur 21 ndeshje me kombëtaren e Irlandës, vuante nga kanceri në pankreas. Miller ka luajtur me …

Read More »

Super, super-transferim nga Milani

Super, super-transferim nga Milani

Klubi anglez, Manchester United është i gatshëm ta shes Matteo Darmian gjatë këtij muaji. Sipas mediave britanike, italiani do të shitet nga ‘Djajtë e Kuq’ pasi që Jose Mourinho nuk llogaritë në shërbimet e tij. Milan dhe Valencia raportohet se janë të interesuara për shërbimet e Darmian. ‘Rossonerët’ dhe skuadra …

Read More »

Po e kërkon e gjithë Evropa, por po e transferon Inter

Po e kërkon  e gjithë Evropa, por po e transferon Inter

Mediat britanike raportojnë se Liverpooli do ta humbë garën me Interin për mbrojtësin holandez Stefan Van Dikj që luan në kampionatin italian Serie A. The Mirror shkruan se “Të kuqtë” e kanë monitoruar qendërmbrojtësin Stefan de Vrij, të cilin e shohin si alternativë të mbrojtësit të Southamptonit, Virgil van Dijk, …

Read More »

Transferet e mëdha që priten në janar

Transferet e mëdha që priten në janar

Ashtu si gjatë verës edhe në këtë afat transferimesh, më aktive pritet të jenë skuadrat angleze. Prestigjiozja britanike “Daily Mail” ka përzgjedhur 10 lojtarë, të cilët mund të jenë transferimet më të shtrenjta të janarit. Lista e lojtarëve: Daniel Sturridge, Virgil van Dijk, Jonny Evans, Steven N’Zonzi, Musa Dembele, David …

Read More »

Evropa do të përjetojë një dimër vdekjeprurës!?

Evropa do të përjetojë një dimër vdekjeprurës!?

Evropa pritet që të preket nga një dimër i ashpër. Ekspertët britanikë parashikojnë që vendi të preket nga një valë polare e të ftohtit, duke bërë që jeta e banorëve të vihet në rrezik. Paralajmërimi vjen pasi Britania aktualisht po përballet me fundjavën më të ftohtë të sezonit. Këtë të …

Read More »

Çamçakëzët pa sheqer nuk janë pa kalori dhe dëmtojnë smaltin

Çamçakëzët pa sheqer nuk janë pa kalori dhe dëmtojnë smaltin

Ksitol dhe sorbitol në gomat përtypëse pa sheqer zvogëlojnë sasinë e baktereve në gojë dhe zvogëlojnë rrezikun nga kariesi, por njëkohësisht rrisin acidet dhe gërryejnë smaltin. Gomat përtypëse apo çamçakëzët pa sheqer shkaktojnë erozion të shtresës së sipërme të dhëmbëve, zbulon studimi i Universiteteve Boston, Helsinki dhe Nevada. Përbërja e …

Read More »

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other