Alarm për bombë, Leo Messi përjeton tmerrin në aeroport

Një frikë e madhe, por për fat të mirë asgjë më shumë. Ajo që përjetoi Lionel…

U detyrua t’i nënshtrohet një operacioni, si qëndron e vërteta me shëndetin e Papa Franceskut?

Për herë të parë gjatë pontifikatit tetë vjeçar, Papa Françesku u detyrua t’i nënshtrohet një operacioni.…

Detaje nga zyrarizimi i Sergio Aguero të Barcelona

Sulmuesi Sergio Aguero do ta vazhdojë karrierën te Barcelona. Barça të hënën njoftoi se ka firmosur…

Albin Kurti merr mbështetje nga 77 akademikë të majtë

77 akademikë të majtë shkruajnë letër në mbështetje të Kurtit. Kryetari dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje…

Tani ai i bën për vete femrat me të bukura, a po e njihni djaloshin në foto?

Ai është ndër artistët më të dashur të showbizit shqiptar. Me zërin e veçantë, ai ka…

Lëvizte i lirë në rrugë, pitbulli sulmon 7-vjeçaren

Një vajzë 7-vjeçare u sulmua egërsisht nga një qen pitbull në një rrugë në Argjentinë. Jazmin…

“I theu krahun dhe vrau foshnjën e saj”, boksieri dhunon për vdekje të dashurën shtatzënë (FOTO)

Një 27-vjeçare, Sabrina Zalazar, ka ndërruar jetë një ditë më parë në Buenos Aires, Argjentinë. Në…

Argjentina me numër rekord të rasteve me COVID-19

Zyrtarë shëndetësorë të Argjentinës kanë konfirmuar një numër rekord të rasteve me COVID-19 me 8.713 dhe…