Home / Tag Archives: burimeve

Tag Archives: burimeve

iPhone me shtëpizë nga metali vjen vitin e ardhshëm?

iPhone me shtëpizë nga metali vjen vitin e ardhshëm?

Sipas burimeve industriale nga Japonia, Apple vitin e ardhshëm do të sjellë të paktën një iPhone me ekran LCD. Ky do të jetë njëri nga tre telefonat premium, derisa dy të tjerët do të kenë panele OLED. LCD iPhone do të ketë ekran 6.1 inç dhe shtëpizë prej metali, përfshirë …

Read More »

Vdes 56 vjeçari në Shkodër, ra nga ura

Vdes 56 vjeçari në Shkodër, ra nga ura

Një burrë ka humbur jetën këtë të mërkurë pasi ka rënë nga një urë në Shkodër. Sipas burimeve policore, gjatë natës, tek “Ura e Vrakës”, shtetasi Z.N vjeç 56, banues në fshatin Grudë e Re, duke udhëtuar me karrocën e tërhequr me kalë, ka rënë nga ura, për pasojë ka …

Read More »

Valdrin Sahiti po bëhet baba i një vajze apo djali?

Valdrin Sahiti po bëhet baba i një vajze apo djali?

Dizajneri kosovar, Valdrin Sahiti, këtë vit i ka dhënë fund beqarisë dhe është martuar. Ai dhe bashkëshortja Edita Ramadani pas martesës kanë zbuluar se po presin fëmijën e tyre të parë që në jetë do të vijë së shpejti. Lajmi.net përmes burimeve të veta, ka mësuar se çifti Sahiti po …

Read More »

Pritet lirimi i katër të pafajshmëve për rastin e Kumanovës

Pritet lirimi i katër të pafajshmëve për rastin e Kumanovës

Një javë pas epilogut gjyqësor për rastin Lagja e Trimave, pritet në çdo moment 4 të lëruarit nga akuza për terrorizëm të lëshohen nga paraburgimi i Shutkës. Që nga mëngjesi familjarët e Besnik Ajdinit, Besnik Bajramit dhe Fazli Osmanit presin para burgut të Shutkës daljen e familjarëve të tyre. Sipas …

Read More »