Do të jetë pjesë e administratës “Biden”? Ish-Presidenti Barack Obama befason me përgjigjen e tij

Ish-Presidenti Barack Obama tha se rezultatet e zgjedhjeve, me të dy kandidatët që marrin më shumë…

“I dalë nga binarët”, Biden: Nëse fitoj zgjedhjet do krijoj një komision për reformimin e gjyqësorit amerikan

Kandidati demokrat për president, Joe Biden, tha se nëse i fiton zgjedhjet, ai do të krijojë…

Kremlini kundër, lideri opozitar Navalny pas rehabilitimit nga helmimi i vendosur të kthehet në Rusi

Politikani rus i opozitës, Aleksei Navalny është shprehur i gatshëm që të kthehet në Rusi. Ndonëse…

Zbuloi terapinë kundër HIV/SIDA, virologu i njohur tashmë i fokusuar tek kura për Covid-19

David Ho është një virolog, skuadra e të cilit tek Universiteti i Kolumbisë, është e para…

Fakte të reja/ Ekspertët: Imuniteti ndaj COVID-19 nga 6 në 12 muaj

Fakte të reja kanë dalë në dritë rreth virusit vdekjeprurës, Covid-19. Doktor Scott Gottleib, një ish…

Më shumë se 73.000 vende pune “zhduken” në Kroaci brenda një viti

Në vetëm 12 muaj, nga fundi i qershorit të vitit të kaluar deri në fund të…

SHBA, ekspertët: Njeriu mund të jetë imun ndaj COVID-19 nga 6 në 12 muaj

Një ish-zyrtar i Administratës së Ushqimit dhe Barnave, doktor Scott Gottleib tha të dielën se personat…

Vdes miliarderi që thoshte se nuk e ka ndërmend të vdes kurrë

Një nga gjigantët mediatik në SHBA, Sumner Redstone, ka vdekur në moshën 97-vjeçare. Redstone kishte reformuar…