Është “babai” i vaksinës, por ende nuk e ka marrë për vete. Ja kur do vaksinohet

Gjermano-turku Ugur Sahin, CEO i BioNTech, u bë i njohur në të gjithë botën gjatë vitit…

Shefi i Pfizer zbulon kur është fundi i koronavirusit

Shefi i Pfizer thotë se fundi i pandemisë çështje kohe. Mund të duhet pak kohë, por…

Emiratet Arabe ‘joshin’ shtetasit e huaj – Tashmë jo vetëm viza standarde pune por edhe për më gjatë

Dubai ka qenë prej kohësh një destinacion për të mërguarit nga e gjithë bota, por në…

CEO i Pfizer: Ende nuk e kam marrë vaksinën e kompanisë sime

CEO i Pfizer, Albert Bourla, deklaroi se nuk ka marrë ende vaksinën kundër koronavirusit, të prodhuar…

Çudia japoneze, shpiket maska inteligjente që përkthen në 8 gjuhë

Kur pandemia e Covid-19 i bëri maskat e fytyrës një element thelbësor të përditshëm, kompania japoneze,…

Premtoi më shumë vaksina, Moderna njofton se mund të prodhojnë vetëm gjysmën e dozave

CEO i Moderna tha se kompania do të mund të prodhojë 500 milion doza të vaksinës…

Robotët i bashkohen luftës kundër koronavirusit, pacientët më të lumtur kur vizitohen prej tyre

Në Indi, vendi me numrin e dytë më të lartë në botë të rasteve me Covid-19,…

Dyshime mbi vaksinën e Pfizer? Drejtuesit e kompanisë shitën 60% të aksioneve dhe futën në xhep miliona dollarë

CEO i Pfizer, Albert Bourla shiti të hënën 60 përqind të aksioneve të tij në kompaninë…

Efektiviteti 90% i vaksinës kundër COVID-19, reagon Fauçi: E jashtëzakonshme! Do ketë ndikim të madh në luftën kundër pandemisë

Vaksina kundër koronavirusit, të cilën Pfizer dhe BioNTech po e zhvillojnë së bashku, do të ketë…

Në kushte shtëpie, zbulohet metoda e re për testimin e Covid-19

Kompania Silicon Valley ka marrë aprovimin të enjten nga qeveria amerikane për nxjerrjen në treg të…

E papritur, Fero heq dorë nga muzika

Reperi shumë i famshëm dhe i zhurmshëm shqiptar Fero ka thënë për Insajderin se ka hequr…

Si stërviten truprojat e presidentëve dhe personave të famshëm?

Truprojet kalojnë një trajnim intensiv për të qenë të gatshëm për të mbrojtur njerëz të famshëm,…