Home / Tag Archives: ceremonine

Tag Archives: ceremonine

Ky shpallet portieri më i mirë i vitit nga FIFA

Ky shpallet portieri më i mirë i vitit nga FIFA

FIFA ka zgjedhur portierin italian, Gianluigi Buffon, si më të mirin e vitit.  Ka filluar ndarja e çmimeve nga FIFA në ceremoninë e ndarjes së tyre që po mbahet në Londër. Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve parashihen zgjedhja e lojtarit të vitit, formacionit të vitit, golit të vitit dhe …

Read More »