Home / Tag Archives: chelsea

Tag Archives: chelsea

Hallakamë në Juventus dhe Chelsea, Sarri po e merr këtë vendim!

Mediat italiane raprotojnë se Maurizio Sarri ka rënë dakord të bashkohet me Juventusin, por The Times numëron se trajneri është i përgatitur të qëndrojë në Chelsea. Alfredo Pedulla i Sportitalia ishte gazetari që i pari shkroi për lëvizjen e Sarrit në Chelsea verën e kaluar, ndërsa të premten shkroi se …

Read More »

Higuain- Chelsea, vjen lajmi i fundit nga Londra

Klubi anglez Chelsea ka vendosur përfundimisht për Gonzalo Higuain. Chelsea nuk e ka ndërmend ta mbajë në klub sulmuesin Gonzalo Higuain, të cilin, megjithatë, Juventusi mund t’ia ofrojë Interit për Mauro Icardin. Tuttomercatoweb pohon se Chelsea është ftohur nga paraqitjet e dobëta të sulmuesit argjentinas që prej transferimit të tij …

Read More »

Chelsea ia terron Barcelonës, po ia merr yllin e madh

Chelsea e ka bërë Philippe Coutinho prioritetin e tyre primar për afatin e verës, raporton Le10Sport. Ylli i Barcelonës është i palumtur pas një viti e gjysmë në Camp Nou, dhe Blutë kanë bërë të qartë se do të bëjë gjithçka që duhet për ta nënshkruar atë, përcjell ORAinfo. Chelsea …

Read More »

Fulham-Chelsea, përfundon ndeshja me rezultat të papritur

Ekipi i Sarrit ka arritur të dalë fitues në përballjen me Fulhamin. Chelsea ia ka dalë të fitojë në fushën e Fulham me rezultatin 1:2. Fitorja ka qenë shumë me rëndësi për blutë e Londrës. Kjo sepse ajo i mban në garë për një vend në Ligën e Kampioneve. Fitorja e çon Chelsean me 56 pikë, në vendin e gjashtë në kampionat. Përpara Chelseas janë United dhe Arsenal, që kanë përkatësisht 58 dhe 57 pikë. Gara për vendin e katërt është e fortë.

Read More »

Chelsea me super transferim nga Milan

Chelsea është duke kërkuar mbrojtës nga Serie A. David Luiz ka dështuar në këtë sezon ta tregojë eten, andaj me shumë gjasë do të largohet nga Chelsea. Skuadra londineze po e kërkon transferimin e Alessio Romagnolit nga Milani, përcjell lajmi. Kapiteni i rosonerëve është duke kaluar nëpër një formë të lartë në këtë sezon, andaj Chelsea i do shërbimet e tij. Blutë nga Londra janë të gatshëm që ta paguajnë 60 milionë euro për transferimin e Romagnolit nga Milani.

Read More »