Home / Tag Archives: chelsea

Tag Archives: chelsea

Befasi! Hysaj tek Chelsea

Elseid Hysaj duket se është shumë afër që të bëhet lojtar i Chelseas.Elseid Hysaj nuk po ndihet i rëndësishëm te Napoli, andaj është duke e preferuar bashkimin me Maurizo Sarrin.Chelsea është e gatshme që të bëjë ofertën e parë zyrtare, pasi agjenti i mbrojtësi shqiptar ka thënë se ata janë duke e shqyrtuar atë mundësi, përcjell “lajmi.net”.Skuadra londineze nuk do të ofroj më shumë se 25 milionë euro për transferimin e Hysajt, por që Napoli kërkon 30 milionë.Hysaj ishte njëri ndër lojtarët më të rëndësishëm në skuadrën e Sarrit, andaj ky i fundit e do bashkimin e tij në ‘Stamford Bridge’.

Read More »

Përfundon gjithҫka, Pulisic te Chelsea

Christian Pulisic duket se do të largohet nga Dortmundi.Christian Pulisic e dëshiron largimin Dortmundi, pasi ka marrë disa oferta nga klube të mëdha.Anësori amerikan është shumë afër të arrijë marrëveshje me Chelsean, përcjell “lajmi.net”.Skuadra londineze tashmë ka kontaktuar agjentin e lojtarit, ndërsa Dortmund kërkon 70 milionë euro.Pulisic ka bërë 15 paraqitje në këtë sezon në Bundesligë, ndërsa Chelsea e sheh atë si zëvendësues të Eden Hazard, që do t’i bashkohet në verë Real Madridit.

Read More »

Guardiola flet pas humbjes nga Chelsea

Chelsea ka mposhtur Manchester Cityn mbrëmë me rezultat 2:0.Kjo është njëherësh humbja e parë e Manchester Cityt këtë sezon.Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka bërë se ai nuk është zhgënjyer nga disfata e mbrëmshme kundër Chelseat, pasi që synimi i tij për këtë sezon ishte të bëhet kampion dhe jo ta ketë një skuadër të pamposhtur.Skuadra e Sarrit ia shkaktoi Manchester Cityt disfatën e parë këtë sezon, përmes dy golave të shënuar nga N’Golo Kante dhe David Luiz. Kjo disfatë bëri që City të bie në pozitën e dytë në tabelën e Premierligës, transmeton Express.Mirëpo, në konferencën për shtyp pas kësaj ndeshje, Guardiola insistoi se ai nuk synonte ta ketë një skuadër të pamposhtur këtë sezon, por kërkon që skuadra e tij të kthehet përsëri në kreun e tabelës së Premierligës.“Të gjithë më pyesin mua për këtë gjë, unë thashë se kjo nuk kishte për të ndodhur. Nuk jemi këtu për të qenë të pamposhtur, jemi këtu për t’u bërë kampionë. Nuk ka rëndësi”, ka thënë Guardiola.“N..

Read More »

Sarri befason pasi Chelsea e mundi Manchester Cityn

Manchester City mbrëmë ka përjetuar humbjen e parë këtë kampion nga Chelsea.City ka humbur me rezultat 2:0 nga Chelsea.Për trajnerin e skuadrës së Chelsea, Maurizio Sarri, ishte kjo fitorja e parë kundër Pep Guardiolas.Megjithatë, edhe pas fitores, Sarri beson se skuadra e Manchester City është skuadra më e mirë në Evropë, momentalisht.“Siç e kam thënë edhe më parë, kjo diferencë është shumë e madhe për tu rikuperuar“, ka thënë italiani në konferencën për medie, transmeton lajmi net.“Një ndeshje – Mund ta luash një ndeshje, sigurisht. Pastaj në garën për 10 muaj, është shumë e vështirë ta mbulosh këtë hapësirë. Mendoj se ata janë momentalisht skuadra më e mirë në Evropë“ ishin fjalët e Sarrit.Padyshim se Manchester City është kthyer në skuadrën me futbollin më atraktiv nën urdhrat e Pep Guardiolas.Me humbjen e mbrëmshme, “Citizens” kanë humbur lidershipin, duke e gjetur vetën në pozitën e dytë me një pikë më pakë se Liverpool.

Read More »

Chelsea ia shkakton City-it humbjen e parë në ligë

Chelsea ka mposhtur sot Manchester Cityn me rezultatin 2-0 në “Stamford Bridge”, ndeshje e vlefshme për javën e 16 të Premier Leagues.Ndeshja zhvllokohet në minutën e 45′ me golin e mesfushorit N’Golo Kante. Në pjesën e dytë Blutë e Londrës tentuan disa herë për të dyfishuar rezultatin.Në minutën e 78′ David Luiz shënon golin e dytë dhe të fitores për Chelsean.Pas kësaj fitoreje Chelsea renditet në vendin e 3 me 34 pikë, ndërsa City në vendin e 2 me 41 pikë.

Read More »

Hysaj transferohet në Chelsea, ylli francez kalon në Napoli

Pozitat e Elseid Hysajt te Napoli kanë filluar të lëkunden, ndërsa largimi i këtij të fundit duket tashmë në horizont.Napoli ka blerë Malciut në verë, por tashmë edhe Benjamin Pavard, është afër që të arrijë marrëveshje me Napolin.Me ardhjen e francezit kampion bote, Hysajt i hapet rruga që ta realizojë ëndrrën e tij, t’i bashkohet Maurizio Sarrit te Chelsea.Corriere dello Sport shkruan se Napoli e ka shumë seriozisht për Pavardin, i cili luan si mbrojtës qendre dhe i krahut,Pavard në verë kushton 35 milionë euro, ku aktivizohet klauzola e tij ne Stuttgartin.Arritja e një marrëveshjeje nuk do të jetë e lehtë, sepse konkurrenca për Pavard do të jetë shumë e fortë.Për të ka interesim edhe nga Bayern Munich, që zakonisht blerjet brenda kampionatit i konsideron të lehta.

Read More »

“Çmendet” Chelsea, ofron 90 milionë për yllin që po e kërkon edhe Juventusi

Sipas asaj që është raportuar nga gazeta angleze Standardi i mbrëmjes, Chelsea po përgatit një ofertë të madhe prej 90 milion euro për yllin e Borussia Dortmundit , sulmuesin amerikan, Christian Pulisic përcjell ORAinfo.Pulisic ka qenë një objektiv i Jurgen Klopp në Liverpool për një kohë të gjatë, ndërsa Juventusi gjithashtu është paraqitur si një kërkues i mundshëm për yllin.Thuhet se Liverpool është destinacioni i preferuar i Pulisic, por Reds mund të luftojnë për të përmbushur çmimin e fortë të Dortmundit.Kështu i vetmi ekip që është i gatshëm të paguajë çmimi e kërkuar nga ekipi gjerman mbetet Chelsea./ORAinfo/

Read More »

Merr fund gjithҫka, Chelsea nënshkruan me super-yllin

Chelsea ka nënshkruar edhe me një lojtar tjetër.Pas N’Golo Kantes, Chelsea ia ka vazhduar kontratën edhe Cesar Azpilicuetas.Skuadra londineze ia vazhdoi mbrojtësi spanjoll kontratën deri në vitin 2020, ndërsa lojtari u shpreh tejet i lumtur.“Jam shumë i lumtur që e ka vazhduar kontratën deri në vitin 2022”, ka thënë Azpilicueta.“Që kur arrita në vitin 2012, qëllimi im ishte që të bëja më të mirën dhe të luftoja për këtë klub të madh dhe të vazhdojë edhe për disa vite të tjera, andaj jam i obliguar që të sjell edhe më shumë suksese për këtë klub”, ka shtuar spanjolli.Delighted to be a blue until 2022. Since I arrived in 2012, my desire has been always to give my best and fight for this club, and now more than ever, I feel the responsibility to bring more success to this family.WE WILL KEEP THE BLUE FLAG FLYING HIGH [email protected] pic.twitter.com/qbUDDAjfpS— César Azpilicueta (@CesarAzpi) December 4, 2018

Read More »

U kry! Chelsea po nënshkruan me yllin e madh

Më në fund Chelsea ka arritur marrëveshjen e madhe.Chelsea po vazhdon që tu ofrojë kontrata të reja lojtarëve, pasi disa prej tyre mund të largohen në verën e ardhshme.Pak ditë më parë, N’Golo Kante e vazhdoi kontratën me blutë, ndërsa tani radhën e ka Cesar Azpilicueta.Chelsea nuk dëshiron ta humbet kapitenin e skuadrës, andaj do të nënshkruajë kontratën e re.Azpilicuetas pritet të vazhdojë kontratën deri në vitin 2022.

Read More »

Përfundon ndeshja Chelsea – Fulham, ky është rezultati

Ka përfunduar ndeshja mes Chelseas dhe Fulhamit.Chelsea i është kthyer përsëri fitoreve sot, duke e mposhtur skuadrën e fundit në Premierligë, Fulhamin, me rezultat 2-0 në Stamford Bridge.Skuadra e Maurizio Sarrit e dominoi këtë ndeshje, me plot 15 raste të krijuara, nëntë prej të cilëve ishin brenda kuadratit të portës. Chelsea e dominoi ndeshjen edhe me posedim të topit gjatë ndeshjes.Të kaltërve të Londrës iu mjaftuan vetëm katër minuta për ta shënuar golin e parë të ndeshjes. Pedro e shënoi golin e parë të ndeshjes, të cilin e asistoi mesfushori i cili është kritikuar mjaft shumë nga trajneri gjatë kohës së fundit, N’Golo Kante.Afër përfundimit të ndeshjes, në minutën e 82-të, Ruben Loftus-Cheek arriti ta dyfishojë epërsinë ndaj Fulhamit. Për këtë gol asistoi ylli belg i skaudrës, Eden Hazard.Tre pikët e kësaj ndeshje janë mjaft të rëndësishme për skuadrën e Sarrit, pasi që ata ngriten nga pozita e katërt në të tretë. Mirëpo, kjo gjë do të ndryshojë nëse Tottenhami fiton ..

Read More »