Home / Tag Archives: chelseat

Tag Archives: chelseat

Chelsea me transferim gjigant në janar

Chelsea me transferim gjigant në janar

Ryan Bertrand është duke kaluar nëpër një formë sensacional në dy sezonet e fundit. Mbrojtësi anglez që është në pronësi të Southamptonit, është bërë cak i shumë skuadrave. Bertrand në të kaluarën ishte pjesë e Chelseat, mirëpo këta të fundit e duan rikthimin e tij në skuadër, përcjell ORAinfo. Anglezi …

Read More »

E besoni apo jo, Manchester United u eliminua!

E besoni apo jo, Manchester United u eliminua!

Bristol City ka shënuar fitore 2:1 ndaj Manchester Unitedit, për ta eliminuar nga Carabao Cup Skuadra e ligës së dytë angleze, Bristol City ka kaluar në gjysmëfinale të Carabao Cup, pas fitores 2:1 ndaj Manchester Unitedit. Golat për Bristol i shënuan Bryan dhe Smith, ndërsa golin e vetëm për Unitedin …

Read More »

Tmerrohet Milan..! Ja skuadra e re e Aubameyang..!

Tmerrohet Milan..! Ja skuadra e re e Aubameyang..!

Menaxheri i Chelseat, Antonio Conte është i gatshëm të luftojë me Liverpoolin për sulmuesin e Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang, raporton Sunday Express, transmeton ORAinfo. Raportet në Gjermani kanë pohuar se BVB janë të gatshëm të fitojnë para në avantazh, i cili ka qenë në formë të mirë këtë sezon. Ndërsa …

Read More »

Chelsea – Roma, përfundon ndeshja spektakolare

Chelsea – Roma, përfundon ndeshja spektakolare

Chelsea dhe Roma kanë ndarë pikët, pas barazimit 3:3 në Satamford Bridge Skuadra e Chelseat edhe pse ka qenë duke fituar 2:0 ndaj Romës, në fund është dashur të kënaqet me një pikë, pasi barazoi 3:3. Golat për Chelsean i shënuan David Luiz dhe Hazard dy, ndërsa për Romën shënuan …

Read More »