Greqia mbështet Kosovën për vizat dhe dialogun, por jo për pavarësinë

Greqia e mbështet Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave dhe në rrugën e saj evropiane,…

Paralajmërohet vizita e Gërvallës në Greqi – Kosova optimiste për njohjen

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, Donika Gërvalla ka pranuar ftesën e Greqisë,…

Kryeministri Kurti i kërkon Greqisë ta njohë pavarësinë e Kosovës

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim shefen e Zyrës Ndërlidhëse të Greqisë në Kosovë,…

Donika Gërvalla falënderon Greqinë për qasjen konstruktive në raport me Kosovën

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla është takuar me shefen e Zyrës Ndërlidhëse…