A do të funksionoj vaksina edhe te versioni i ri i koronavirusit, flasin ekspertët

Ekspertët presin që vaksina të funksionoj edhe te versioni i ri i koronavirusit. Vaksinat ekzistuese, Moderna,…

Rekord infektimesh edhe në SHBA, regjistrohen mbi 91 mijë raste me Covid-19 brenda 24 orëve

Shtetet e Bashkuara shënuan të enjten shifër rekorde të rasteve të reja me koronavirus: mbi 91,000…

Përgjegjësi për pandeminë në administratën e Trumpit: Jemi shumë afër një vaksine anti COVID-19

Moncef Slaoui, kreu i ekipit së qeverisë amerikane që po zhvillon një vaksinë kundër COVID-19, tha…

Fauci kundër Trumpit rreth pandemisë: Nuk jemi mirë me Coronavirusin

Krye eksperti i sëmundjeve infektive, Anthony Fauci tha sot se nuk ishte dakord me vlerësimin e…

Kompania zvicerane do të prodhojë një test të shpejtë për COVID-19: Nuk ka nevojë për pajisje laboratorike

Kompania farmaceutike zvicerane, “Roche” ka njoftuar se do të nisë prodhimin e një testi të shpejtë…

Bill Gates optimist, tregon kur do të përfundojë pandemia e koronavirusit

Bill Gates thotë se përmes inovacionit në diagnostikim, terapi dhe vaksinim, bota do të ketë dalë…

“Humbje kohe”/ Bill Gates tregon shqetësimin e madh për testet e koronavirusit

Shumica e testeve të koronavirusit janë të kota dhe përfaqësojnë “humbje të pastra”, tha Bill Gates.…

Rritja e numrit të të infektuarve, zyrtari i SHBA: Prodhimi i vaksinës është në proces. Në fund të korrikut pritet…

Ndërsa numri i infektimeve të reja me koronavirus në botë ka arritur në 13 milionë, duke…

Në SHBA janë të sigurt, prodhimi i vaksinës anti-COVID do të nisë shpejt

Ndërsa numri i infektimeve të reja me koronavirus në botë ka arritur në 13 milion, duke…

“Harrojnë” që janë në transmetim live, plas keq sherri mes moderatorëve televizivë (VIDEO)

Moderatorët e televizionit amerikan CNBC, Andrew Ross Sorkin dhe Joe Kernen u përplasën ashpër në transmetim…