“Covidi i gjatë”, kjo 13-vjeçare u infektua në mars dhe nuk është shëruar ende!

13-vjeçarja Maggie Flannery u infektua me Covid-19 në Mars, dhe nuk është shëruar ende. “Në fillim…

Pas sulmit në zemër, këngëtari i njohur gati humb jetën

Këngëtari shumë i njohur gati humbi jetën pas sulmit në zemër. Brian May ishte në gjendje…

Premtimi i madh nga Joe Biden për vaksinën për COVID-19

Joe ka dhënë një premtim të madh për vaksinën për COVID-19. Joe Biden, kandidati për president…

Presidenti kinez i drejtohet ushtarëve: Përqendrohuni në përgatitjen për luftë

Presidenti kinez, Xi Jinping vizitoi një bazë ushtarake në provincën jugore të Guangdong dhe u bëri…

Ka tumor të pashërueshëm në tru, këngëtari shumë i njohur e jep vet lajmin e hidhur

Këngtari shumë i njohur për publikun, ka deklaruar se ka tumor të pashërueshëm në tru. Artisti…

SHBA-ja regjistron 20 përqind më shumë vdekje

Gjatë periudhës së pandemisë, janë regjistruar 20 përqind më shumë raste të vdekjeve në SHBA sesa…

Sondazhet e vendosin në një pozitë që askush nuk ishte në 193 vitet e fundit: Biden ka epërsi që vështirë se mund ta përmbys Trumpi

Ish-nënpresidenti, Joe Biden po e dominon në sondazhe presidentin, Donald Trump. Por, zgjedhjet nuk kanë mbaruar…

Sistemi i rrallë i yjeve në galaktikën tonë mund të shpërthejë

Një sistem i rrallë yjesh është gjetur në galaktikën tonë të Rrugës së Qumështit, por është…

Po ndiqej nga policia, avionit me kokainë i mbaron karburanti dhe rrëzohet (FOTO)

Pas një ndjekje të autoriteteve policore, një avion që mbante gati gjysmë ton kokainë u rrëzua…

Trump bie dakord për të zhvendosur datën e debatit të dytë me Bidenin

Fushata presidenciale e Donald Trumpit ka rënë dakord të shtyjë debatet e mbetura presidenciale me kandidatin…

Rrëzohet aeroplani që barte 500 kilogramë kokainë në Meksikë

Një aeroplan i vogël që barte gati gjysmë ton kokainë u rrëzua në Meksikë. Gjithashtu është…

Mjeku i presidentit amerikan, Conley: Trump gëzon shëndet të mirë pas rikthimit në Shtëpinë e Bardhë

Mjeku i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, Sean Conley dha informacione të reja sot për gjendjen…