Home / Tag Archives: cristiano

Tag Archives: cristiano

Akuzat për ngacmim, vjen lajmi i ‘zi’ nga Amerika për Cristiano Ronaldon

Cristiano Ronaldo nuk i ka punët mirë me drejtësinë. Policia e Las Vegasit dëshiron t’i shohë nëse analizat e ADN-së së Cristiano Ronaldos përputhen me ato të fustanit të Kathryn Mayorgas, e cila e akuzoi portugezin për dhunim. “Wall Street Journal” thotë se policia e ka dërguar urdhrin në gjykata italiane, në mënyrë që ato të marrin ADN-nën e Ronaldos, i cili aktualisht është lojtar i Juventusit, transmeton Express. Ronaldo është i akuzuar për dhunimin e gruas në një hotel të Las Vegas, mirëpo Ronaldo gjithnjë i ka mohuar këto akuza ndaj tij. Në vitin 2009, Mayorga dhe Ronaldo e kishin arritur një marrëveshje, sipas së cilës portugezi do ta paguante atë 350 mijë euro për të mos folur më kurrë për këtë ngjarje. Megjithatë, tani, nëntë vite më vonë, Mayorga është inspiruar nga lëvizja “Me too” dhe e ka bërë publike akuzën. Policia e Las Vegasit e ka konfirmuar se padia fillestare për këtë rast ishte bërë në vitin 2009, por atëherë Mayorga nuk e kishte përmendur emrin e Ronaldos..

Read More »

Cristiano Ronaldo zbulon përforcimin e ri të Juventusit

Cristiano Ronaldo ka zbuluar përforcimin e ri të Juventusit. Portugezi tani në Juventus, ka treguar se Zonja e Vjetër do ta transferojë yllin e Bayern Munche, David Alaba përcjell ORAinfo. Ylli austriak ka qenë për disa sezone duke kërkuar të largohet nga Bayern Munich, ku ai është mbajtësi i padiskutueshëm, për të provuar fatin e tij në një ekip të lartë nga jashtë. Madridi dhe Barcelona ishin të gatshëm të ofrojnë deri në 60 milionë euro për një lojtar të madh , me përvojë, dhe shumë vite përpara – ai është vetëm 26 vjeç – dhe që mund të luajë gjithashtu në qendër, prapa ose mesfushor. Por Juventusi do të jetë ekipi që do të bëjë gjithçka për ta transferuar atë. Klubi italian ka qenë më i shpejti për të mbyllur një marrëveshje me lojtarin dhe vetëm mbetet për të arritur një marrëveshje me Bayernin./ORAinfo/

Read More »

Ronaldo i vjetër flet për transferimin e Cristiano Ronaldos në Juventus

Ish-lojtari brazilian Ronaldo e ka komentuar transferimin e Cristiano Ronaldos në Juventus. “Fenomeni” komentoi edhe transferimin e Cristiano Ronaldos tek Juventusi. Lëvizje që kapi në befasi opinionin sportiv. “Nuk ishte një surprizë për ne që jetojmë me futbollin dhe presim gjithçka prej tij. Është kënaqësi të shoh Cristianon në Serie A. Juventusi me transferimin e tij është forcuar shumë”, tha ai. Braziliani është president i Valladolidit në Spanjë, por në një të ardhme nuk e përjashton që këtë rol ta mbajë tek Interi. “Unë president i Interit? Nuk e kam menduar kurrë, por nuk e përjashtoj. Nuk i kam paratë për ta blerë klubin, kështu që do të vazhdoj te Valladolidi.”

Read More »

Juventusi po e transferon për 100 milionë “Cristiano Ronaldon” e ri

Juventusi është gati të sakrifikojë Paulo Dybala të nënshkruajë verën e ardhshme Kylian Mbappé, e Psg, raporton La Repubblica përcjell ORAinfo. Sipas njoftimeve në Francë, Psg do të shesë në mes të Mbappé dhe Neymar në verë dhe Zonja e Vjetër është e interesuar fuqimisht në nënshkrimin e fituesit të Kupës së Botës 2018 në Francë. Sa për La Repubblica, ndikimi ekonomik i një nënshkrimi të mundshëm të Mbappé nuk do të ishte aq i madh sa ai i Ronaldos. Presidenti i Juventusit Andrea Agnelli zbuloi disa muaj më parë se pas nënshkrimit të Cristiano Ronaldos, objektivi i Juventusit është të nënshkruajë ‘një CR7 25-vjeçar’. Në thelb një lojtar i lartë në kulmin e karrierës së tij. Mbappé i përshtatet përshkrimit dhe nuk do të jetë aq i shtrenjtë si Ronaldo, sepse 20-vjeçari nuk ka një agjent të madh që kërkon një bonus të madh nënshkrimesh . Sipas Repubblica, Mbappé është nënshkrimi i ardhshëm i madh që synon Juventusin dhe ai mund të mbërrijë në Torino nëse Zonja e Vjetër e shet Dybala ..

Read More »

Një tjetër rekord nga Cristiano Ronaldo, në Ligën e Kampionëve

Në ditët që lamë pas, në Ligën e Kampionëve u mbajt xhiroja e parafundit e ndeshjeve në fazën e grupeve. Një fakt interesant që po qarkullon, në rrjetet sociale është se sulmuesi portugez Cristiano Ronaldo ka hyrë në histori të Ligës së Kampionëve. Kështu duke arritur ti grumbullojë plot 100 ndeshje të fituara në këtë garë, shkruan ORAinfo. Liga e Kampionëve sigurisht se është kompeticioni më mbresëlënës në botën e futbollit, ndërsa magjinë e saj e kompletojnë lojtarët si Ronaldo dhe Messi. Me fitoren e Juventusit kundër Valencias super Cristiano Ronaldo bëhet lojtari i parë dhe i vetëm që ka arritur ti grumbulloj plot 100 fitore në këtë garë. Me këtë gjë ai bëri që të thyej rekordin dhe të hyjë në historinë e Ligës së Kampionëve. Kujtojmë se Ronaldo në këtë garë, ka marrur pjesë me Manchester United, Real Madridin dhe tash së fundi me Juventusin./ORAinfo/

Read More »

Nuk do ta besoni se në cilën pozitë ndodhet Cristiano Ronaldo për çmimin Balon d’OR

Të hënën e ardhshme do të zhvillohet ceremonia për caktimin e fituesit të Balon d’Or. Pas shumë spekulimeve, ka ardhur vendimi i parë për lojtarin më të mirë të vitit 2018. Në renditjen e hartuar nga ‘Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statisikës’, ka vendosur që Luka Modric të jetë në vendin e parë me 272 pikë, duke u pasuar kështu nga Lionel Messi, i cili zë vendin e dytë me 144 dhe Eden Hazard me 114 pikë, transmeton ORAinfo. Një fakt interesant është se Cristiano Ronaldo nuk bën pjesë në top treshen e më të mirëve në botë dhe se ndodhët në pozitën e 10’të me vetëm 5 pikë. Ndërsa Kevin De Bryne është i katërti, Neymar i pesti, Paul Pogba i gjashti për tu pasuar nga Eriksen që është i shtati. Ndërsa nga thashethemet, flitet se fituesit e mundshëm të ‘Topit të Artë’, mund të jenë fituesit e Kupës së Botës si, Varane, Mbappe dhe Griezmann. /ORAinfo/

Read More »

Zbulohet, a do të jetë Cristiano në treshen për të fituar Topin e Artë?

Super ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, me sa duket do të jetë në garë edhe kët vit për çmimin e ‘Topit të Artë’. Sipas Radio ‘Onda Cero’, Cristiano Ronaldo do të jetë në top treshën më të mirë në botë, të cilët janë në garë për çmimin e ‘Topit të Artë’ 2018, përcjell ORAinfo. Radioja spanjolle mohon raportet që vijnë nga Franca, ku deklaruan se Ronaldo do të jetë jashtë top treshes, që garojnë për këtë çmim, ku sipas tyre u përfolën se treshja garuese do të jenë: Luka Modric, Kylian Mbappe dhe Raphael Varane. Kujtojmë se këtë vit, do të bëhen 10 vite që kur Cristiano Ronaldo, fitoi për herë të parë ‘Topin e Artë’, duke e quar një dekadë të tërë në të cilën ai dhe Lionel Messi, dominuan në rolin e nderit si fitues. Ndërsa sa i përket ‘Topit të Artë’, fansat e futbollit duhet të presin edhe disa javë për ta ditur se kush do të jetë në garë për ta fituar këtë çmim prestigjioz./ORAinfo/

Read More »

Cristiano Ronaldo then rekord të ri, futet në histori të Juventusit

“Është i lindur për rekorde” janë komentet e shumta që merr ylli i Madeirës. Cristiano Ronaldo është bërë lojtari i parë i Juventusit që i shënon nëntë gola në 13 ndeshjet hapëse të Serisë A, që prej Pietro Anastasit në sezonin 1968-69. Sulmuesi portugez e realizoi golin e tij rekordthyes në fitoren e Juventusit 2-0 ndaj Spalit të shtunën në Torino, transmeton Gazeta Express. Edhe pse Ronaldos i deshën katër ndeshje për ta realizuar golin e parë në kampionatin italian, duke i shënuar të dy golat e fitores së Juves 2-1 ndaj Sassuolos, portugezi tani nuk ka të ndalur. Në 10 ndeshjet e fundit në Serie A, Ronaldo i ka shënuar nëntë gola dhe ka dhuruar pesë asiste. Kjo nënkupton që ai i bashkohet sulmuesit të Genoas, Krzysztof Piatek në krye të listës së golashënuesve në Serie A.

Read More »

“Kanibali i Topit të Artë”, a do ta fitojë sërish Cristiano Ronaldo këtë çmim?

Cristiano Ronaldo po e do me çdo kusht edhe njëherë “Topin e Artë”. Ai madje po quhet edhe një ‘kanibal që dëshiron të kthehet në ari”, përcjell ORAinfo. Ronaldo, dëshiron të fitoj gjithçka me Juventusin me 41 ndeshje të mbetura deri në qershor. Pas dështimit të tij, për të fituar çmimin si lojtari më i mirë i UEFA-së në muajin gusht në Monte Carlo dhe lojtari më i mirë i FIFA-së në shtator, tani portugezi duket se e ka të qartë qëllimin e tij. Ai është i vendosur që ta transferojë zemërimin e tij në fushë duke e kthyer në një mision personal për të fituar të gjithë titujt e mundshëm nën fanellën e Juventusit, në mënyrë që ai të rikthehet në front si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave. Por është përfolur që Ronaldo dhe Messi këtë vit nuk do të jenë as në garë që ta marrin çmimin për ‘Topin e Artë./ORAinfo/

Read More »

Ja si e feston Cristiano Ronaldo Halloween

Ai goditi titujt në shtator, pasi u akuzua për përdhunimin e një zonje në Las Vegas në 2009. Por mesa duket Cristiano Ronaldo dhe e dashura e tij, Georgina Rodriguez, i lanë mënjanë akuzat, pasi gëzuan një darkë romantike në Milano të hënën mbrëma. Futbollisti 33 vjeç dhe modeli 23 vjeç, më vonë gëzuan disa kohë familjare me vajzën e tyre Alana Martina, binjakët Mateo dhe Eva Maria dhe djalin e tij nga një marrëdhënie e mëparshme, Cristiano Jr, duke u veshur si kloun për Halloween. Ronaldo me krenari ndau foton në Instagram dhe e përshkroi atë: “Happy Halloween për të gjithë!” The post Ja si e feston Cristiano Ronaldo Halloween appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »