Home / Tag Archives: dashuri

Tag Archives: dashuri

Gëzimja e do shumë vjehrrën, me kaq dashuri e përqafon atë

Reja e Remzie Osmanit, Gëzimja tashmë është shumë e njohur për publikun tonë.Një kaqurrele e bukur e me shumë stil, ajo i bën për vete të gjithë me pamjen e saj, shkruan ORAinfo.Gëzimja është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të shumta dhe të ndryshme.Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet bashkë me Remzien të cilës po i qëndron shumë afër./ORAinfo/

Read More »

Suela Bako: Pak dashuri, ju lutem! Klithma e tradhtisë në skenën shqiptare

Egla Xhemali – Vepra “Tri gra dhe Misugi” është e konceptuar në formën e tri letrave. Një e shkruar prej bashkëshortes, tjetra prej së dashurës, dhe një letër e së bijës, e cila rrëfen mënyrën sesi e ka ndier këtë histori dhe humbjen e së ëmës, “Tri gra” është një roman tronditës për pasionin njerëzor. Është historia tragjike e një pasioni të pamundur i shkruar në tri letra, që i drejtohen të njëjtin person nga tri gra të ndryshme. Në fillim të duket sikur kemi të bëjmë me një histori të zakonshme dashurie jashtë martese. Në fakt, Inoue do të japë verisonin e dashurisë së mallkuar, asaj që jo doemos do i rezistoj kohës. Kjo histori e jashtëzakonshme e letërsisë japoneze do të ngjitet në skenën e “Teatrit Eksperimental “në datat 18-19-21-25-26-27-28 tetor. “Tri gra dhe Misugi”, është një dramatizim nga novela e famshme e shkrimtarit japonez Yasushi Inoue. Me aktorët Suela Bako, Romir Zalla, Anila Muçaj dhe muzika nga Elona Islamaj pritet që ky dramatizim të jetë i paharrueshëm. Për të f..

Read More »

Kush ishte i dashuri i parë i Norës dhe si quhej ai, bukuroshja befason me përgjigjen

Këngëtarja Nora Istrefi së fundi ishte e ftuar në emisionin ‘NIN’, në ‘Klan Kosova’, shkruan GazetaBlic. Në rubrikën ‘Haje ose thuaje’ Nora Istrefi, iu përgjigj tri pyetjeve tejet interesante.Por njëra nga pyetjet ishte ajo qe mori më shumë vëmendje.Na thuaj emrin e të dashurit tënd të parë? Ishte pyetja që iu bë.Ajo nuk u përgjigj sakt me emër por tha; ‘Të gjithë e dinë kush është i dashuri im i parë, është fytyrë publike, kështu qe nuk kom çka thom me shumë‘.Ndryshe, për ju qe nuk e dini i dashuri i saj i par është reperi Getoar Selimi, që njihet me nofkën ‘Gheto Geasy‘.Projekti i fundit i Norës është ‘Asni gotë‘

Read More »

Roberti tregon vendin e “çmendur” ku ka bërë dashuri, por me kë..

Robert Berisha dhe Nora Istrefi janë çift shumë i komentuar në shtyp.Mbrëmë, Roberti ishte i ftuar në emisionin “Why not” bashkë me Kastro Zizion, me të cilin ka pak ditë që ka publikuar një duet, shkruan lajmi.net.Në një moment, ai u vu në siklet kur u pyet se cili ishte vendi më i çuditshëm ku ka bërë dashuri.Roberti habiti të gjithë kur u përgjigj me “Të çuditshme janë të gjitha, por mund të them në shinat e trenit”.Kujtojmë që aktualisht Roberti është i angazhuar në “Dance with me”, ku si partnere ka Leila Krajën.

Read More »

Sulmohet ish i dashuri i Era Istrefit, dërgohet në spital

Menaxheri i njohur i VIP-ave dhe ish-i dashuri i këngëtares Era Istrefi, Faton Shoshi, është dhunuar mbërmjen e kaluar rreth orës 23:00 në qytetin e Prishtinës .Sipas policisë së Kosovës thuhet se për këtë ngjarje është arrestuar një 26-vjeçar me inicialet K.B, i cili po mbahet në paraburgim për 48 orë.Policia ende po kryen proçedurat e zbardhjes së ngjarjes ndërsa Fatoni ndodhet në spital për të trajtuar lëndimet që ka marrë në trup.Ndërkohë Faton Shoshi, ka mohuar të ketë pasur lëndime të rënda dhe ka rrëfyer se në fakt djemtë me maska nuk kishin mundësi ti bënin asgjë.“Asgjë fare, ka qenë diçka e vogël, as nuk kanë mundur të afrohen, nuk ka ndodhur asgjë. Nuk ka qenë diçka interesante të them të drejtën. Kanë tentuar po s’kanë mundur se i kam pasur me vete ata djemtë. I kanë arrestuar. Ishin me maska, nuk i njihja. Isha me disa shokë dhe shokët ndërhynë. Asgjë s’më kanë bërë.”- ka thënë.The post Sulmohet ish i dashuri i Era Istrefit, dërgohet në spital appeared first on Ga..

Read More »

“Jam shqiptare e papërmbajtshme!”, Rita Ora pranon ndarjen nga i dashuri

Në intervistën e saj të fundit në një tv britanez, këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora ka folur për lidhjet e saj në emisionin shumë të shikuar të ITV. Ndërsa Rita ka bërë deklaratën e javës, duke pranuar se ajo ka kaluar kohën më të mirë derisa ishte në lidhje me Calvin Harris, ajo nuk ka mundur pa treguar anën e saj ‘shqiptare’, përcjell Gazeta Express. “Unë vë gjithçka në dyshim dhe akuzoj për gjithçka! Jam shqiptare kështu që jam shumë e papërmbajtshme … Dua të përjetoj gjithçka me atë person. Unë dashuroj shumë fort”,-ka thënë Rita për lidhjet e saj. Rita dhe Harris ishin bashkë përreth një viti ndërsa së fundmi ajo është ndarë nga i dashuri Andrew Watt dhe lajmin e ka konfirmuar vetë në një intervistë. Prej ditësh ajo është përfolur për një marrëdhënie me Chris Brown pasi u fotografuan bashkë në një klub duke kërcyer.Mendohet se shkak për ndarjen është bërë pikërisht kjo çështje, por asgjë nuk është konfirmuar nga këngëtarja. Në intervistën në fjalë ajo ka kujtuar me nos..

Read More »

I dashuri ia mori jetën një personi për shkak të saj, e pabesueshme çka i bëjnë Elvanes në Shqipëri

Elvana Gjata thuhet se është arsyeja për ngjarjen tragjike që ndodhi të mërkurën në Tiranë.Një person që thuhet se u sulmua nga i dashuri i këngëtares, ndërroi jetë, përcjell ORAinfo.Ndaj Elvanës, të menjëhershme ishin komentet me akuza të rënda.E për këtë Elvana edhe ka ndaluar që në profilin e saj të komentojnë.Për më shumë shikoni disa nga komentet që i kanë shkruar asaj. /ORAinfo/

Read More »

Nga Kadare te Lagushi, letërsi e dashuri-libri që rrëfen shqiptarët në Austri

Fatmira Nikolli – Është promovuar dje në Tiranë në kuadër të vitit Kulturor Austri-Shqipëri libri “Të rizbulojmë çfarë na bashkon- E kaluara dhe e tashmja e marrëdhënieve Austri-Shqipëri në një kaleidoskop”. Botimi në gjuhën austriake ka që në hyrje një shënim shterues mbi përmbajtjen. Ambasadore Teresa Indjein, drejtore e drejtorisë së politikave kulturore në Ministrinë Federale për Europën, Integrimin dhe Punët e Jashtme në Austri në prologun e saj në libër përmbledh idenë e botimit duke sqaruar edhe pikënisjen. Ambasadore Indjein sqaron që në krye të herës se ideja për krijimin e këtij libri lindi në vazhdën e planifikimeve të aktiviteteve për “Vitin Kulturor Austri- Shqipëri 2018”, i cili është pjesë e një sërë projektesh bilaterale që Austria organizon çdo vit me vende të ndryshme, momentalisht me vende te Evropës Juglindore. Sipas Indjein, me përfshirjen e Ambasadës së Austrisë në Tiranë, Ambasadës Shqiptare në Vjenë si dhe institucioneve të tjera kulturore në Shqipëri dhe Austri..

Read More »

Rrëfehet Eni Jani: Ja si rashë në dashuri me pedagogun tim

Eni Jani dhe Genc Fuga janë prej 12 vitesh të martuar, martesë nga e cila kanë dhe dy vajza, Stinën dhe Ajrin. Sot, ndryshe nga daljet e tjera televizive, çifti i aktorëve rrëfyen në emisionin “Rudina” në Tv Klan historinë e tyre të dashuris.Eni Jani tregoi se pas studimeve ata punuan në një projekt së bashku, ku edhe nisën të pëlqenin njeri-tjetrin. Ajo tregoi po ashtu se nuk ka marrë një propozim klasik dhe se ka qenë ajo që e ka puthur për herë të parë Gencin.“Ne jemi njohur shumë kohë më përpara se të lidheshim sepse Genci ka qenë pedagog dhe unë studente. Unë e shihja thjeshtë si pedagog dhe ai si studente.Pasi kam mbaruar fakultetin kemi rastisur në një film të dy bashkë dhe aty siç duket filloi të më shihte ndryshe. Unë vazhdoja t’i thoja profesor dhe ai në një moment më thotë: Mos më thuaj më profesor. Më pas gjërat filluan të ishin ndryshe, mbi të konsideruarit koleg.Nuk ka patur një propozim klasik, por ne kemi qenë në një mbrëmje dhe unë ia thashë vetë e para. E puth..

Read More »