Home / Tag Archives: dashurine

Tag Archives: dashurine

Buffon tregon dashurinë ndaj Juventusit, zbulon një detaj të rëndësishëm

Legjenda italiane Gianluigi Buffon ka shpjeguar pse i qëndroi besnik Juventusit edhe pas skandalit të madh të futbollit italian “Calciopoli”, kur “Zonja e vjetër” u dënua për kurdisje të rezultateve duke u dërgua të bëjë gara në nivelin e dytë të futbollit italian, Serie B.Portieri i Paris Saint-Germainit sapo e kishte fituar Kupën e Botës kur bardhezinjtë u degraduan në Serie B. Në atë kohë, ai ka mundur t’i bashkohej cilitdo klub në botë, por zgjodhi të qëndrojë me Juven, transmeton Gazeta Express.Ai e fitoi Serinë B në sezonin e parë të Juventusit në këtë nivel dhe u rikthye në Serie A, ligën elitare italiane, pas një sezone.“Në futboll mund të përçosh mesazh përmes besnikërisë”, tha Buffon për L’Equipe.“Për t’u thënë tifozëve: ‘Do të jem aty, në momente të vështira’. Ne luajmë për famë, para, trofe dhe shumë gjëra tjera, por luajmë edhe për ta ndier ndjesinë e përkatësisë”, tha Buffon.

Read More »

Nard Ndoka prezanton familjen dhe dashurinë e tij

Deputeti Nard Ndoka së bashku me bashkëshorten Kozeta kanë qenë të ftuar në emisionin e pasdites në TV Klan, “Rudina”, për të rrëfyer historinë e tyre 30-vjeçare të martesës.Dyshja që janë njohur që në bankat e shkollës treguan se ata janë martuar në një ceremoni martesore të madhe me shumë të ftuar, duke qenë se Nardi ka qenë fëmija i parë i familjes.Nga martesa e tyre kanë ardhur në jetë edhe katër fëmijët: më e madhja vajza 30-vjeçare dhe 3 djemtë, përkatësisht me nga dy vite diferencë secili.Jo vetëm kaq por deputeti i njohur demokristian dhe bashkëshortja e tij janë bërë gjyshër sepse në jetë kanë ardhur mbesa 6 vjeç dhe nipi i vogël që për pak mbush 3 vjeç.Në studio nuk kanë munguar edhe deklaratat e çiftit për njeri-tjetrin ku bashkëshortja e ka cilësuar Nard Ndokën si një njeri të mrekullueshëm për të cilin falenderon Zotin që e ka pranë.Nga ana e tij Ndoka ka treguar se bashkëshortja e tij është një bashkëbiseduese shumë e mirë, ajo që e kritikon dhe që i ka qëndruar..

Read More »

Gjatë pushimeve u takuan, por humbi numrin e saj – tani të gjithë “në këmbë” për t’ia gjetur “dashurinë e jetës së tij”!

Një djalë i rënë në dashuri është duke kërkuar ndihmë për t’u ribashkuar me një vajzë që i mori zemrën, ndërsa ishin për pushime në Ibiza.Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, Dan Millington, nga Warrington, po përpiqet me dëshpërim për të gjetur “Staceyn” nga Stoke-on-Trent, Angli.Ai pretendon në Twitter se ai dhe vajza “e kishin gjetur njëri-tjetrin”, ndërsa gjendeshin në një pushim.Por ai nuk ka asnjë mjet për të kontaktuar me 27-vjeçaren, pasi telefoni i tij me numrin e saj i ka humbur.Apeli i tij tani është rishpërndarë qindra herë dhe ka marrë mijëra pëlqime.

Read More »

Joni Peçi: Ju tregoj dashurinë time të përjetshme

Egla Xhemali – Njihet për energjinë pozitive që përcjell si dhe për pasionin me të cilën bën atë që do fort, punën e tij. Në një rrëfim ekskluziv për “Summer Pages” të “Gazeta shqiptare” vjen Joni Peçi. Stilisti më i dashur për publikun shqiptar ndan me ne të fshehtat e botës së modës, tendencat e sezonit të vjeshtës, bashkëpunimet e suksesshme me artistët, copëza nga jeta private si dhe projektet e fundit. Të jesh për 20 vite në tregun e modës dhe të mbash fronin e mbretit përgjatë kësaj periudhe, natyrisht nuk ka qenë e lehtë, megjithatë ai nuk ka reshtur së punuari për të sjellë gjëra të bukura dhe për të qenë një hap larg të tjerëve. Joni njihet për stilimet e veçanta që posedojnë ngjyra, forma dhe mbi të gjitha, pjesë të shpirtit të tij. Peçi është i preferuari i artistëve dhe jo vetëm. Bashkëpunimet me ta kanë rezultuar të suksesshme. Stilisti po bën një hap mjaft të madh këto ditë. Për të gjithë ata që duan të vishen ndryshe, Peçi do sjelli për herë të parë në Shqipëri firmën që..

Read More »

Më në fund thyen akullin, Vjollca Haxhiu na prezanton me dashurinë, shaqen të përqafuar

Vjollca Haxhiu është ndër këngëtaret më të dashura për publikun, e sidomos për atë të muzikës popullore.Pos për këngët e saj, ajo shquhet edhe si një femër shumë elegante dhe me sharm, shkruan ORAinfo.Vjollca është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet.Sonte ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet me një fëmijë të cilin e ka quajtur dashuri./ORAinfo/

Read More »

Ermali kështu ia shpreh dashurinë gruas, ja si i këndon për ditëlindje

Këngëtari i njohur Emral Fejzuallahu mbrëmë ka festuar ditëlindjen e tij.Ai në këtë festë ka pasur shumë mysafirë, ku shumë nga ta kanë qenë nga estrada kosovare, përcjell ORAinfo.Në këtë festë atmosfera ka qenë në ‘kulëm’ ku kanë kënduar pothuajse të gjithë këngëtarët e pranishëm.Protagonisti kryesor i festës, Ermali i ka kënduar një këngë kushtuar gruas së tij.Në videon e publikuar nga Ledri Vula, shihet se si Ermali i këndon Arianes vargjet e këngës Fshatarja ime. Kujtojmë se në këtë festë të pranishëm ishin edhe shumë emra të njohur për publikun si, Dafina Zeqiri, Meda, Lumi B, Lyrical Son, Dhurta Dora, Teuta Selimi e shumë të tjerë. /ORAinfo/

Read More »

Personi i saj i zemrës ka ditëlindjen, Adelina e uron me dashurinë më të madhe

Adelina Ismaili kohë më parë ishte ndër këngëtaret më aktive të skenës sonë.Qe disa vite ajo nuk është aktive me projekte muzikore, por vazhdon të mbetët në zemrat e publikut si ‘Diva’e skenës, shkruan ORAinfo.Tashmë ajo është bërë edhe më aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshme e shumë prej tyre që kanë të bëjnë me djalin e saj Uliksin, shkruan ORAinfo.Mirëpo duket se këtë verë është aktive edhe sa i përketë mbrëmjeve muzikore por edhe në rrjetet sociale.Sot ajo ka publikuar një pamje përmes së cilës e ka uruar një mikeshë të saj për ditëlindje./ORAinfo/

Read More »

Pas lindjes së vajzës, Bes Kallaku i shpreh dashurinë Xhansilës: I dashurum me ty…

Pak ditë më parë Xhensila dhe Besi u bënë për herë të parë prindër të një vajze, të quajtur Ajka. Dhe dihet që ardhja e një fëmije ndryshon shumë gjëra në jetën e çiftit, ndonjëherë edhe marrëdhënien mes tyre, por ky nuk është rasti i Besit dhe Xhensilës.Me sa duket, pas ardhjes së vajzës në jetë, ata janë më të dashuruar se kurrë. Këtë e tregon më së miri Besi me anë të një dedikimi që i ka bërë Xhensilës, nga ata që di vetëm ai. “I bekum me ty, i dashurum me ty, jam me fat. Më e bukura. Përveçse je Skifterja e zemrës, je kasaforta më e vlefshme, më ke sjellë Ajkën e jetës,”-ka shkruar Besi në Instastory.The post Pas lindjes së vajzës, Bes Kallaku i shpreh dashurinë Xhansilës: I dashurum me ty… appeared first on Zonë E Lirë.

Read More »