Home / Tag Archives: dashurise

Tag Archives: dashurise

Rrjedha e dashurisë

Maria Idromeno – Autori zvicerano-britanik, Alain de Botton, një bestseller perëndimor, vjen në panairin e librit 2018 me botimin më të ri “Rrjedha e dashurisë”, një gërshetim i romanit me udhërrëfyesin për marrëdhëniet në çift. Botton kryen një hulumtim të mençur dhe të hollësishëm mbi kompleksitetin e marrëdhënieve romantike dhe veçanërisht, martesën. Gjakftohtësia intelektuale dhe mprehtësia artistike ofrojnë një analizë të të gjitha etapave nëpër të cilat kalon një lidhje. Ai ndjek boshtin e së vërtetës fund e krye, duke mos u rrekur për asnjë çast ta manipulojë lexuesin me fraza kitsch apo t’i komunikojë atij pikërisht ato fjalë që ky i fundit do të donte të dëgjonte. Botton guxon t’i paralajmërojë romantikët se marrëdhënia me një njeri, aq më tepër një marrëdhënie e shtrirë gjatë në kohë, nuk e ka aftësinë të mbetet e pandryshuar, në atë gjendjen statike të fillimit të saj, pra të pasionit marramendës dhe iluzioneve të ndryshme që ky i fundit provokon; se marrëdhëniet ndryshojnë ..

Read More »

Rrëfehet Jora Hodo: Sfida ime e madhe, larg familjes dhe dashurisë

Pamela Aliaj – Para disa kohësh u përfol shumë gjatë fakti i ndarjes së DJ të njohur dhe të dashur për shqiptarët, Sardi me balerinën bukuroshe, Jora Hodo. Edhe pse ky ishte një lajm që erdhi nga shoqëria e tyre, asnjëri prej tyre nuk desh të prononcohej për median rozë. Por jashtë këtyre tablove të ndarjes apo bashkimit, kush është balerina bukuroshe Jora Hodo? Në një intervistë ekskluzive për “Vip Pages” të “Gazeta Shqiptare”, Jora ka folur për eksperiencën e saj të re jashtë vendit. Ajo gjithashtu na ka rrëfyer se pse zgjodhi të largohej nga Shqipëria për të ndërmarrë një rrugë të re jashtë vendit. “Është sfidë e madhe të qenit larg familjes, miqve dhe dashurisë, megjithatë…”. Për më tepër në intervistën e mëposhtme. Prej kohësh ndiqni baletin si profesion dhe pasion në skenë. Si lindi dëshira për të kërcyer? Fillimet e mia kanë qenë në grupin “Millenium”, në Pallatin e Pionierëve, në moshën 3-vjeçare. Nuk ka qenë dëshira apo pasioni im, por i prindërve për të më bërë një fëmijë so..

Read More »

Qyteti i dashurisë fiton zemrat e VIP-ave tanë, çifti i njohur shijon romancën nëpër rrugët e Parisit

Të gjithë e njohim si qyteti i dashurisë Parisin, kryeqytetin e Francës. Mesa duket kjo dëshirë për pak aventurë dhe aromë romanticiteti i ka hipnotizuar shumë nga vip-at tanë. Këtë javë në Paris shkuan për të festuar ditëlindjen këngëtarja Enca me motrën dhe shoqërinë si dhe këngëtarët Beatrix dhe Alban Ramosaj së bashku me shoqërinë e tyre. Por vizitorë të tjerë shijuan aromën pariziene këto ditë. Po flasim pikërisht për çiftin e sapofejuar, Venera Lumani dhe Lind Islami. Një ndër çiftet më të pëlqyer në showbizin shqiptar me kiminë dhe sytë që i shkëlqejnë gjithë kohës sa herë janë pranë njëri-tjetrit. Vetëm para pak ditësh ata kanë udhëtuar drejt Parisit, dhe ndodhën ende atje duke shijuar historinë e tyre të dashurisë, në qytetin e dashurisë. Dyshja ka ndarë me ndjekësit foto dhe momente gjatë qëndrimit në Paris ku shfaqen më të lumtur dhe dashuruar se kurrë më parë. Në fakt, për të kuptuar dashurinë që këngëtarët kanë për njëri-tjetrin nuk ka nevojë për fjalë, mjaft t’i shohësh ..

Read More »

Mimoza e harron krejtësisht Seldin, i rikthehet dashurisë së vjetër

Mimoza Shkodra dhe Seldi Qalliu ishin çifti më i dashur i esradës sonë. Ata edhe u fejuan, por kjo fejesë nuk shkoj gjatë, shkruan ORAinfo. Çifti u nda e arsyet e ndarjes nuk u bënë të njohura. Ty dy tani po e vazhdojnë jetën larg njëri-tjetrit. Se fundmi Mimoza i është rikthyer edhe koncertëve duke e lënë krejtësisht anash vujtjen për ndarjen nga Seldi. Ajo ka postuar një foto duke treguar se këtë të shtune do të përformojë në Bern për bashkadhëtaret. /ORAinfo/

Read More »

E harroi Erën: Konfirmohet lidhja e dashurisë e Faton Shoshit me modelen kosovare

Menaxheri i njohur kosovar, Faton Shoshi kohëve të fundit ka qenë fokus i mediave rozë rozë. Kjo ngase së fundmi i është zbuluar lidhja me modelen shqiptare, Gresa Hoti të cilët siç shihen po kalojnë çaste tejet të lumtura, shkruan lajmi net. Burime të lajmi.net ditë më parë raportuan për lidhjen e çiftit e kjo më së miri konfirmohet me imazhin e fundit që Fatoni ndau me ndjekësit, teksa e përqafon Gresën. Nga ana tjetër, Gresa njihet si një modele tejet e suksesshme e cila karrierën profesionale është duke e zhvilluar në Milano. Me një zemër të vogël Shoshi e përshkruan dashurinë që ka për të dashurën e tij. A post shared by Faton Shoshi (@fatonshoshi) on Aug 7, 2018 at 6:56pm PDT

Read More »

Zbulohet përfundimisht lidhja e dashurisë e Krenarit dhe Luana Vjollcës

Raporti i tyre është një prej më të përfolurit në media edhe pse vetë çifti nuk e ka pranuar një gjë të tillë publikisht Së fundi kanë qarkulluan fjalë se Luana Vjollca dhe Krenar Cocaj i kishin dhënë fund lidhjes së tyre por mesa duket nuk është kështu. Çifti ka shkëmbyer komente publikisht në një foto që prezantuesja ka postuar në ‘Instagram’. ‘Ulqini a jeni gati për sonte? Zjarr”- ka shkruar Luana bashkangjitur fotos së saj. Kaq ka mjaftuar që edhe i dashuri i saj të bëj një koment me nota humori.’ Dikush të thërras zjarrfikësen’- ka shkruar Krenari, të cilit Luana i është përgjigjur duke i thënë: ‘Thirri ti’. Prezantuesja ka shfrytëzuar këtë periudhë pushimesh nga projektet e saj televizive për t’ju përkushtuar muzikës duke nxjerrë dy produksione të reja njëra pas tjetrës./revistawho.com

Read More »

Jonida nuk duroi më i kthehet ‘dashurisë’ së vjetër

Këngëtarja Jonida Maliqi nuk po mund të rehatohet me ngjyrën e saj të flokëve. Për një periudhë të shkurtër kohore i ka ndryshuar disa ngjyra dhe prapë se prapë i është rikthyer ‘dashurisë’ së vjetër, të cilën tani nae dëshmoj se e ka të preferuarën, shkruan lajmi.net Jonida, hoqi dorë edhe nga ngjyra e bardhë dhe tani sapo e ka publikuar një video ku shihet sërish me flokë të zeza. Ky ndryshim u ka pëlqyer mjaft shumë fansave të cilët pranë videos i kanë lënë komente shumë pozitive. Ajo qe një kohë të gjatë është shkëputur nga muzika dhe është fokusuar në biznesin e saj privat i cili duket se po vazhdon ti ecën shumë mirë. My Self My Hair My Business Rikthim ne identitet @emmastyling A post shared by JONIDA MALIQI (@jonidamaliqi) on Jul 17, 2018 at 7:54am PDT

Read More »