Pse Ramush Haradinaj duhet të jetë president, tregon Anita

Anita tregon arsyet pse Ramush Haradinaj duhet të jetë president. Anita Haradinaj ka treguar arsyet se…

Kurti: Uroj që luftëtarët e akuzuar të dalin ballëlartë e krenarë nga Specialja

Ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, uruar shqiptarët me rastin e tri…

Kurti: Padrejtësia ndaj atyre që e shpallën UÇK-në, nuk do të na dobësoj, sepse patjetër do të ngadhënjejmë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nën shoqërimin e bashkëshortes së Rexhep Selimit, Shqipe Selimi bën…

Hoti nuk mban inati me Kurtin: I uron shërim të shpejt nga covid-19

Albin Kurti sot ka njoftuar se është infektuar me koronavirus. Edhe Avdullah Hoti, kryeministër i Kosovës,…

Mblidhet AAK në Qeveri, publikohen temat që janë diskutuar

AAK mblidhet në Qeveri, publikohen temat që janë diskutuar. Anëtarë të AAK’së, në krye me shefin…

Nasimi Haradinaj tregon se si e futi në thes Daut Haradinajn dhe e ngrehu zvarrë nëpër ara

Nënkryetari i OVL UÇK’së, Nasim Haradinaj ka qenë i ftuari i radhës i rubrikës “n’Katun” të…