Home / Tag Archives: deklarate

Tag Archives: deklarate

Bëhet i gjallë Bonaventura, vjen me deklaratë “bombë”

Giacomo Bonaventura, i pranishëm gjatë një ngjarjeje në Milano, u intervistua nga MilanTV për gjendjen e tij dhe sezonin e ardhshëm. Ai është shprehur i gatshëm të luajë për ekipin e tij sezonin e ri, përcjell ORAinfo. “Duhet të jemi të kujdesshëm, atë që ngarkojmë në internet mund të shihet …

Read More »

Solskjaer me deklaratë bombastike për Guardiolën

Manchester United është mposhtur mbrëmë para tifozëve të vet nga rivalit i qytetit Manchester City. Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, e ka lavdëruar kundërshtarin e tij, Pep Guardiolën, pas disfatës në derbin e mbrëmshëm, duke thënë se progresi i Manchester Cityt ka qenë i jashtëzakonshëm. Manchester City arritën …

Read More »

Pas kalimit në finale, Pique bën këtë deklaratë ‘bombastike’

Barcelona mposhti mbrëmë Real Madridin me rezultat të përgjithshëm 4:1. E kjo fitore e çon atë në finale të Kupës së Mbretit, e për këtë ka bërë një deklaratë, Gerard Pique. Barcelona e eliminoi mbrëmë Real Madridin nga Kupa e Mbretit, me rezultat të përgjithshëm, 4:1. Pique ka thënë se ky sukses është i jashtëzakonshëm, duke bërë me dije se askush nuk mund ta arrijë suksesin e tyre. “Arritja në finalen e gjashtë… Nuk e di nëse kjo që e kemi arritur është diçka që do të ndodhë ndonjëherë më në Kupën e Mbretit. Ne kemi fituar gjithçka gjatë viteve të fundit, por dëshirojmë t’i fitojmë të gjitha përsëri”, ka thënë Pique, pas ndeshjes, përcjell lajmi.net. “Është shumë e veçantë të kualifikohesh edhe në një finale tjetër. Në fakt, e kemi bërë këtë gjë më shumë falë zakonit. Duke e përmbysur rezultatin kundër Levantes, Sevillas e tani edhe kjo ndeshje.”, ka shtuar më tej ai. Valencia dhe Real Betis do të përballen sonte nga ora 21:00, për ta përcaktuar kundërshtarin e Barcelonës në fin..

Read More »