Home / Tag Archives: deklarate

Tag Archives: deklarate

Gattuso vjen me një deklaratë të papritur për Piatekun

Krzysztof Piatek i dha Milanit fitoren e fundit, e këtë gjë e ka komentuar Gennaro Gattuso. Milan shënoi mbrëmë fitore shumë të rëndësishme kundër Atalantas, me rezultatin 1:3, ku dy herë realizoi sulmuesi polak. Ai ka shënuar gjashtë gola në katër ndeshje dhe sigurisht se kjo nuk mund t’i ketë ikur trajnerit të ‘rossonerëve’. “Në shtatë apo tetë muaj të gjithë janë mësuar me këto gola” ka thënë Gattuso për ‘Sky Sport Italia’. “Piatek është një lojtar që jeton për të shënuar gola. Ai po bën mirë edhe me lëvizjet, dhe ka aftësi teknike shumë të mira” ka thënë tutje ‘Rino’. “Ne jemi të lumtur që e kemi atë në skuadër” ka thënë ndër të tjerash trajneri i Milan. Kujtojmë se Piatek shënoi edhe njo ‘dopio’ muajin e kaluar, në Kupën e Italisë, kundër një kundërshtari si Napoli.

Read More »

Shënoi dy gola sonte, Piatek vjen me deklaratë “bombastike”

Milan sonte ka arritur një fitore të madhe. Sulmuesi i Milanit, Krzysztof Piatek, i lumtur me paraqitjet e mira me fanellën kuqezi, por thotë se dëshiron më shumë shumë. Polaku ka shënuar gjashtë në pesë ndeshje në të gjitha garat, së fundmi dy në fitoren 1-3 ndaj Atalantas. 23-vjeçari theksoi markimin e mirë nga Berat Gjimshiti, i cili ishte një nga më të mirët në fushë për zikaltrit. “Gjithmonë kam besuar tek vejta dhe besoj se do vazhdoj të shënoj gola tjerë, por duhet te pranojë se gjashtë gola në pesë ndeshje është më shumë sa që kam pritur”, ka thënë Piatek për DAZN dhe Milan TV. “Isha duke u markuar nga afër prej Gjimshiti, por e dija që topi do të futej në rrjet herët apo vonë, kështu që bëra lëvizjet i pari të sigurohesha se do e arrija i pari”. “Jam i lumtur me dy gola sonte dhe dua të vazhdoj kështu. Jam sulmues, dua të shënoj në çdo ndeshje”, ka shtuar Piatek. Milani renditet në vendin e katër me 42 pikë, ndërsa në xhiron e ardhshme luajnë kundër Empolit në San Siro.

Read More »

Nënkryetari i AAK-së jep një deklaratë për taksën

Ardian Gjini thotë se heqja e taksës poshtron Kosovën. Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini konsideron se Serbia po mundohet që me shantazh të detyrojë Kosovën të heqë dorë nga taksa prej 100% ndaj produkteve serbe. Sipas tij, një gjë e tillë është poshtërim për Kosovën. Ai në emisionin “BlicIntervieë me Astrit Gashin” ka treguar se taksën e sheh si çështje bilaterale të Kosovës. “Ka disa çështje këtu. E para është se për çështjet strategjike, definitivisht mendojmë njëjtë në të gjitha çështjet që janë shumë strategjike, krejt njëjtë. Çështja e taksës ndaj Serbisë është diçka bilaterale, është sovrane e Kosovës. E dimë që SHBA-të kanë kërkuar prej Kosovës, që të suspendohet taksa. Ne duhet t’i kalkulojmë pro dhe kontra, si Kosovë jo vetëm si Aleancë. Mendoj që si Kosovës është një gabim që po veçohet , Aleanca, një parti tjetër, një parti tjetër…”, ka thënë Gjini. Ai ka shtuar se mendon që situata në të cilën sot ndodhet Kosova shkaku i taksës, është dinamizuar jashtë mase dhe ka tre..

Read More »

Para ndeshjes me Atalantën, Kessie vjen me deklaratë të papritur

Mesfushori i Milanit Franck Kessie ka pranuar se ai po ndihet i padobishëm pasi që nuk po shënon gola dhe duhet të përmirësohet në këtë drejtim. Kessie do të bllokojë kundërsulmet e Atalanta nesër, pasi rossonerët kërkojnë të ruajnë pozitën e katërt përcjell ORAinfo. Kessie po bisedonte me DAZN-in kohët e fundit dhe ai foli për kualifikimin për Ligën e Kampionëve. Mesfushori tha: “Në Atalanta unë shënova më shumë, sepse stili i lojës ishte i ndryshëm. Sot kam shanse por nuk po mundem të shënojë shumë, sidomos në kundërsulm. “Sidoqoftë, Gattuso më jep inkurajim çdo ditë për të dhënë më shumë. Ai më kërkon të jem më i guximshëm. “Sesionet e trajnimit të Gasperinit ishin më të ashpra. Ne me të vërtetë u zhvillua shumë dhe Gasperini ishte më i egër se Gattuso, “Unë jam shumë i zjarrtë sepse Liga e Kampionëve është konkursi më i madh në Evropë dhe unë do të bëj çmos për të arritur atje”, ka thënë Kessie./ORAinfo/

Read More »

I shënoi gol Manchester Unitedit, Mbappe vjen me deklaratë bombastike

Paris Saint Germain ka shënuar një fiture të rëndësishme në udhëtim ndaj Manchester Unitedit, me rezultat 2:0 në kuadër të Ligës së Kampionëve. E heroi i PSG-së, Kylian Mbappe, është deklaruar pas fitores së skuadrës së tij në ‘Old Trafford’ ndaj Manchester United në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Kampionët e Francës edhe pse me disa mungesa, arritën të marrin fitore të pastër prej 0-2 ndaj Manchester United në udhëtim. Mbappe, që shënoi golin e dytë në këtë ndeshje, është shprehur i lumtur për fitoren, por ka thënë se kjo është vetëm gjysma e punës për skuadrën e tij. “Ne jemi të lumtur, por kjo është vetëm gjysma e punës”, ka deklaruar Kylian Mbappe, përcjell ‘lajmi.net’. “Ne do të vazhdojmë të përgatitemi. Në 20 minutat e fundit, ne ishim të goditur nga lodhja. Tani kemi tre javë për t’u siguruar që jemi gati të arrijmë kualifikimin tonë”. “Kishim një sistem të ri dhe ne vërtetë nuk ishim duke e përdoruar atë. Kishim shumë mesfushorë dhe jo shumë su..

Read More »

Kryeministri befason me këtë deklaratë: Rusia ka futur para në Shqipëri e Kosovë për ndarjen e Kosovës

Ramush Haradinaj ka thënë se Rusia ka futur para të mëdha në Shqipëri e Kosovë për të lobuar pro ndarjes së Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se janë paguar para në Shqipëri dhe Kosovë në favor të projektit të ndarjes së Kosovës. Pas këtyre lobeve, sipas Haradinajt, qëndron Rusia. Haradinaj thotë se ky projekt tejkalon një individ, është një agjendë më e madhe. “Në Shqipëri është lobu me pare për projektin e ndarjes. Gazetarë dhe analistë nga Kosova… kanë hyrë shumë para. Paratë e rusëve që përmendët kanë mbërritur deri te ju, kanë shti pare të madhe me nda Kosovën duke lobuar te mediat, televizionet, analistët, pushtetarët. Ajo është dhe në Kosovë. Është agjendë më e madhe”, tha Haradinaj, në një intervistë në ‘Ora Neës’. “ Putin është munduar disa herë të legjitimojë disa aneksime në perimetrin e vet. Presidenti Putin punon intensivisht me ia bashkue Republikën Srpska Serbisë. Ajo është një Putin Republikë. Kur thotë Vuçiq se nuk njoh kufirin mes ser..

Read More »

Rasti i 16 vjeҫares nga Drenasi, mësuesi vjen me një deklaratë befasuese

Rasti i vajzës 16 vjeҫare nga Drenasi ishte rasti i cili tronditi tërë Kosovën. Arsimtari nga Komuna e Drenasit, Sh.Xh., ndaj të cilit një 16-vjeçare nga Drenasi kishte denoncuar një rast të keqpërdorimit në shtator të vitit 2016, nuk ka dashur të komentojë lidhur me denoncimin e vajzës në polici por ka thënë se “të gjitha shënimet janë në Prokurorinë Themelore të Shtetit”. Vajza ka shkuar në polici për të denoncuar profesorin e saj. Por, në vend të gjetjes së ndihmës, ajo ka gjetur një tjetër keqpërdorues. Pas marrjes së deklaratës dhe fotografimit të viktimës, hetuesi policor V.V., nën kërcënim e ka detyruar vajzën të bënte veprime të padëshirueshme. Gazeta ka kontaktuar sot me arsimtarin me inicialet Sh.Xh., të cilin 16-vjeçarja e ka denoncuar në Policinë e Kosovës. Në një bisedë telefonike, Sh.Xh. ka thënë se të gjitha shënimet janë në Prokurorinë Themelore të Prishtinës, por nuk ka dashur të komentojë rastin. “Të gjitha janë shënimet në Prokurorinë Themelore të Shtetit. Atje m..

Read More »

Marcelo shokon Realin me këtë deklaratë

30-vjeçari është pjesë e Realit që nga viti 2006 ​Marcelo ka folur për të ardhmen, që dita ditës duket larg Real Madridit. Në një intervistë për “Esporte Interativo”, ku zbuloi se Cristiano Ronaldo kishte vendosur të largohet nga Real Madridi para finales së Champions League, Marcelo ka folur edhe për të ardhmen, transmeton Gazeta Express. Për brazilianin, raportohet se është duke u interesuar Juventusi dhe ka dhënë sinjale se mund t’i bashkohet në verë “Zonjës së Vjetër” nëse nuk e duan në Madrid, pasi në verë do t’i mbushë 31-vjet. “Nëse jam në listën e largimeve, le të më paguajnë dhe çdo gjë është e zgjidhur”, u shpreh Marcelo. “Unë besoj në veten, në punën time, por nëse vjen dita kur Madridi nuk më do, do të shkoj. Do të jem i trishtuar, por do të largohem”. “Por, jam i sigurt se nuk do të më largojnë”, shtoi ai. 30-vjeçari është pjesë e Realit që nga viti 2006 dhe ka bërë 475 paraqitje, teksa ka realizuar 36 gola në të gjitha garat.

Read More »

Deputeti i AAK-së befason të gjithë me këtë deklaratë për heqjen e taksës

Rasim Selmanaj ka thënë se AAK nuk tërhiqet për taksën, qoftë edhe me çmimin e shkuarjes në zgjedhje. Deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj ka thënë se janë të gatshëm të shkojnë në zgjedhje të parakohshme parlamentare nëse kërkohet largimi i taksës ndaj mallrave serbe. Selmanaj, në “Dossier D” në RTV Dukagjini, ka thënë se edhe pse Kosovës nuk i duhen zgjedhjet në këtë fazë, AAK është e gatshme të shkojë në zgjedhje të parakohshme, nëse vihet në pyetje qëndrimi i taksës. “Ne nuk e shohim interesin në aspektin partiak dhe elektoral. Ne vendimin për mos heqjen e taksës e kemi në raport me dialogun me Serbinë. Mendoj se opozita po luan më shumë me taksën si kartë elektorale, jo Kryeministri”, tha ai. Deputeti i AAK-së ka thënë se deri tash PDK-ja ka qenë korrekt në raport me partnerët e koalicionit. “Edhe vendimi për taksën ka qenë vendim i përbashkët i partnerëve të koalicionit. Mbetet të shihet si do të veprojnë partnerët e koalicionit… Por mund të them se AAK, çoftë edhe me çmimin e ..

Read More »

Shënoi sërish gol, kjo deklaratë e Piatek ka ‘çuar peshë’ Serie A

U transferuar në afatin e janarit në Milan. Sulmuesi polka, Krzysztof Piatek ka shënuar golin e katërt në tre ndeshje si titullar te Milan dhe nuk ka ndërmend të ndalet. Polaku u transferua në Serie A vetëm gjatë verës së kaluar nga Craiova, nuk u ndal së shënuari te Genoa dhe më pas u ble nga Milan për 25 milionë euro. “Patjetër, futbolli polak nuk është aq i vështirë sa Serie A, por Genoa është në të njëjtin kampionat me Milan. “Unë shënoja gola gjatë gjithë kohës atje, kështu që thjesht duhet të ruaj përqendrimin dhe mentalitetin,” shprehet ai për Sky Sport Italia pas fitores 3-0 ndaj Cagliari-t. “Ndihem shumë mirë këtu, dua të shënoj në çdo ndeshje, kështu që do të shohim.” Trajneri i Milan Gennaro Gattuso tha se Piatek ishte si Robocop. “Unë preferoj Pistolero!” përgjigjet ai.

Read More »