Home / Tag Archives: deklaraten

Tag Archives: deklaraten

Boban “qon në këmbë rossonerët” me deklaratën e fundit

Zvonimir Boban ishte një nga shumë kampionë të cilët kanë veshur fanellën e Milanit në 30 vite të Silvio Berlusconi. Në përvojën e Rossonerëve, Kroati fitoi katër tituj të ligës, dy Supercupa italiane, një Ligë të Kampioneve (1994) dhe një Superkupë Europiane. Nëntë VITE të paharrueshme, në të cilat mblodhi 229 paraqitjeve dhe shënoi 29 gola përcjell ORAinfo. Milan, pasi bleu atë nga Dinamo Zagreb, vendosi ta dërgojë atë në Bar për një vit. Nuk ishte një eksperiencë e shkëlqyer dhe për rikthimin e tij në Milano, Berluskoni e bëri atë të ndiente të gjithë mbështetjen e tij. Kështu Boban e kujton atë moment në mikrofonët e Sky Sports: “Momenti që më kujtohet me më shumë kënaqësi është kur u ktheva nga Bari, ku bëra keq, dhe donin të më dërgonin një herë tjetër me kredi. “Në Marsejë. Unë nuk e konsiderova veten aq të varfër dhe unë thashë: “Ose më shitni ose do të rri”. Unë nuk dua të shkoj në Marsejë. “Berluskoni më tha: ‘Mos u shqetësoni se askush nuk do t’ju bëjë luftë, në..

Read More »

Higuaini shokon Milanin me deklaratën e fundit

Sulmuesi i Chelseat dhe ish sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain, ka zbuluar se atij i mungon në Itali. Higuain shënoi për Chelsea gjatë fitores së tyre 2-1 ndaj Fulhamit dhe ky ishte goli i tij i tretë i sezonit për Blues. Ai ka ardhur në Stamford Bridge në huazim nga Juventusi, pasi ka përfunduar aventurën e tij të huazimit në Milan përcjell ORAinfo. Pas ndeshjes kundër Cottagers, Higuain po bisedonte me Sky Italia rreth golit dhe jetës në Itali dhe ai tha: “Unë jam kthyer? Jam i lumtur me lojën dhe golin. Është e rëndësishme të marrësh tre pikë për garën e Ligës së Kampionëve. “Kam lënë miq dhe një trajner të shkëlqyeshëm në AC Milan. Çfarë ndodhi atje? Këto janë gjëra që ndodhin në futboll dhe fati nuk ka shkuar mirë dhe kam marrë një vendim që për mua ishte më i miri”, ka thënë argjentisni./ORAinfo/

Read More »

Trajneri i Bayernit befason me deklaratën e fundit

Bayerni mposhti Borussia Monchengladbach duke e mposhtur me rezultatin 1:5, kurse Dortmund gaboi me Augsburg, ku u mposht 2:1. Pas ndeshjes së Bayern, trajneri i kampionëve në fuqi është pyetur për Borussia Dortmund, dhe përgjigja e tij ishte shumë e thjeshtë. “Nuk dua të flas për Dortmundin” ka thënë Kovac. “Ne flasim për vetën tonë dhe mendoj se skuadra po bën shumë mirë tani. Ne kemi fituar 11 herë në 12 ndeshjet e fundit dhe kjo është ajo që pres” ka thënë ndër të tjerash kroati. Testi i vërtetë për Niko Kovac mbetet ai me Liverpool, në ‘Allianz Arena’, në ndeshjen kthyese të fazës së 1/16-ës së finales, në Ligën e Kampionëve.

Read More »

Konflikti me Messin, do të befasoheni me deklaratën e Ramoss

Ramos flet për ‘konfliktin’ me Messin. Ndeshja Real Madrid – Barcelona nuk mund të mos tregonte një ‘përplasje’ Lionel Messi – Sergio Ramos. Barcelona fitoi edhe klasiken e dytë brenda kësaj jave, fal golit të shënuar nga Ivan Rakitic. Në fund të pjesës së parë, ishte një ndërhyrje e Sergio Ramos në Lionel Messin, e cila u vlerësua si e qëllimshme nga argjentinasi, dhe bëri që situata të nxehet. Por, ishte qendër mbrojtësi spanjoll ai që pas ndeshjes sqaroi gjithçka, duke treguar një lloj respekti për 10-shin e Barcës. “Ishte një veprim normal. Nuk kishte ndonjë qëllim të keq. Ai e kuptoi gabim, por gjithçka mbetet në fushën e blertë’ ka thënë Ramos për ‘Movistar+’ transmeton lajmi.net. Ka pasur shumë raste kur Sergio Ramos është ndëshkuar me karton të kuq, pikërisht pas ndërhyrjeve në argjentinasin Messi.

Read More »

Fitoi tri pikë të vlefshme, Gattuso shoko me deklaratën pas ndeshjes

Gennaro Gattuso thotë se nuk ka festuar ngjitjen e Milanit në vendin e tretë, pasi fitorja ndaj Sassuolo ishte “një hap prapa në aspektin e performancës”. Pol Lirola shënoi një gol në San Siro, por Gianluigi Donnarumma duke bërë disa mbrojtje vendimtare përcjell ORAinfo. “Unë marr rezultatet pozitive kundër Empoli, Lazio dhe Sassuolo, por ne duhet të bëjmë më mirë,” tha Gattuso për Sky Sport Italia. “Unë nuk dua të flas për lodhje, unë dua të kuptoj pse nuk jemi mjaft të mprehtë kohët e fundit. Ne luftuam kundër një kundërshtari të mirëorganizuar, bëri mirë në mbrojtje, por mund të bëjmë shumë më mirë kur jemi në top “. “Ne nuk po kalojmë një periudhë pozitive të formës për dy javët e fundit, por ne jemi ende në një pozitë të fortë. Tani është thelbësore që lojtarët, sepse këto shfaqje nuk janë mjaft të mira. “Ne po bëjmë punën e mirë vetëm në mbrojtje, por është kjo dhe ne duket paksa kaotike në zotërim”, ka thënë Gattuso./ORAinfo/

Read More »

Nuk e priste askush! Neymar bën deklaratën befasuese sot

Neymar ka bërë një deklaratë të pa dëgjuar më herët. Ai gjatë një interviste për një rrjet televiziv brazilian ka thënë se është fajësuar më shumë se sa e ka merituar për dështimin e Brazilit në Kupën e Botës. Kombëtarja e Brazilit në Kupën e Botës në Rusi është eliminuar nga çerekfinale, duke u mundur nga Belgjika. Ylli i PSG-së duke i komentuar paraqitjet e tij, ka thënë se ka marrë kritika të ekzagjeruara, duke bërë që të shikojë edhe video të paraqitjeve të tij, nëse vërtetë simulon. “Unë mendoj se ishte një faj i ekzagjeruar për mua”, ka deklaruar Neymar. “Unë e di që kur Brazili humbi pesha e fajit qëndronte mbi supet e mia”, ka vazhduar anëtari i PSG-së. “Kam shikuar të gjitha ndeshjet e mia në Kupën e Botës, për të parë nëse unë vërtetë simuloj”.

Read More »

Gattuso shokon me deklaratën për Piatekun dhe Paquetan

Trajneri i Milanit, Rino Gattuso ka thënë se suksesi i klubit nuk varet vetëm nga dyshja e Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek. Dy blerjet e dimrit kanë bërë një ndikim të vërtetë që kur janë bashkuar me rosonerët, duke e çimentuar vendin e tyre në top katër dhe duke qenë vetëm dy pikë prapa rivalëve të Interit që është në vendin e tretë. Gattuso po bisedonte me Milan TV dhe RaiSport përpara ndeshjes së gjysmëfinales së parë të Kupës së Italisë kundër Lazos dhe tha se suksesi nuk varet vetëm nga yjet e rinj të klubit, përcjell ORAinfo. “Suksesi nuk duhet të shkojë vetëm në Piatek dhe Paqueta, por në ekip, si dhe për t’u dhënë kredi për të gjithë grupin për shfaqjet në terren”. “Entuziazmi i tifozëve, megjithatë, na bën shumë të lumtur, ne duhet të jemi të mirë për ta mbajtur atë të lartë dhe pastaj do të shohim se ku do të shkojmë nga atje”. Që nga ardhja e tij nga Genoa, Piatek ka shënuar shtatë herë këtë sezon. /ORAinfo/

Read More »

Para ndeshjes me Manchester United, Klopp bën deklaratën befasuese

Sot do të zhvillohet ndeshja mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit. Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është munduar që ta mbajë situatën të qetë, në prag të udhëtimit në ‘Old Trafford’. Liverpool do të ketë një nga ndeshjet më të vështira të sezonit, pasi sot do të luaj kundër Manchester United, si mysafir. Përveç rivalitetit historik mes dy skuadrave, Liverpool bart edhe presionin e garës për titullin me Man City. “Sigurisht se ne do të dëshironim që të fitojmë këtë takim dhe të shkojmë tri pikë para Man City” ka thënë Klopp për reporterët. “A do të ishte fitorja ndaj Man Utd më shumë sesa tri pikë? Jo, sepse ne akoma do të luajmë me Tottenham dhe Chelsea dhe skuadra të tjera të vështira deri në fund të sezonit” ka thënë tutje gjermani. Manchester United janë kthyer në një super formë që nga ardhja e Ole Gunnar Solskjaer në krye të stolit të skuadrës, dhe ata pritet që të shkaktojnë shumë probleme për Liverpool.

Read More »

Shënoi një gol të vlefshëm për Milanin, Kessie i shokon rossonerët me deklaratën e tij

Franck Kessie i kërkon Milanit të mësojë nga Tiemoue Bakayoko. Mesfushori i ka pasë fjalë të mëdha për yllin që erdhi nga Chelsea në formë të huasë. Ylli i Bregut të Fildishtë ishte në shënjestër në fitoren 3-0 ndaj Empolit të kësaj mbrëmjeje, gjë që e vuri rossonerët në pozitën e tretë, duke pritur ndeshjen e Interit me Fiorentinën përcjell ORAinfo. “Ka një rrugë të gjatë për të shkuar akoma. Ne duhet të vazhdojmë, të marrim tri pikë çdo herë dhe të vazhdojmë të fitojmë, “tha Kessie për Sky Sport Italia. “Ne vetëm duhet të punojmë shumë dhe të bëjmë atë që kërkon Trajneri. Unë duhet të vazhdoj kështu, të bëj më mirë se sezoni i kaluar dhe të përpiqem të shënoj më shumë gola “. “Bakayoko u gënjye gjatë muajve të parë të karrierës së tij të Milanit, në hua nga Chelsea, por u dha një mbështetje në San Siro sonte. “Ky është futboll, kur gjërat shkojnë keq, të gjithë janë të mashtruar. Tani Bakayoko po bën gjëra të jashtëzakonshme, ndihmon ekipin aq shumë dhe ne duhet të kujtojmë në..

Read More »