Home / Tag Archives: deklaraten

Tag Archives: deklaraten

Çfarë është SPAK , Eshte ajo gjë qe do ja fus politikaneve !

Çfarë është SPAK , Eshte ajo gjë qe do ja fus politikaneve !

Emri i gjatë është “Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar”, por që tani njihet me inicialet SPAK, dhe kjo strukturë përbëhet nga Prokurorisë së Posaçme si dhe Njësia e Posaçme Hetimore me emrin “Byroja Kombëtare e Hetimit”, BKH, në varësi të saj. DITA ka në dorë dokumentin …

Read More »

Komenton deklaratën e QUINT-it

Komenton deklaratën e QUINT-it

Edita Tahiri e habitur me deklaratën e QUINT-it, përmend liberalizimin e vizave. Pavarësisht faktit që shtetet e QUINT-it kanë kërkuar vazhdimin e menjëhershëm të dialogut dhe heqjen e taksës së vendosur ndaj produkteve serbe, asnjëra prej partive politike nuk është deklaruar pro heqjes së tarifës. Përkundrazi, përfaqësues të subjekteve politike …

Read More »

Boban “qon në këmbë rossonerët” me deklaratën e fundit

Zvonimir Boban ishte një nga shumë kampionë të cilët kanë veshur fanellën e Milanit në 30 vite të Silvio Berlusconi. Në përvojën e Rossonerëve, Kroati fitoi katër tituj të ligës, dy Supercupa italiane, një Ligë të Kampioneve (1994) dhe një Superkupë Europiane. Nëntë VITE të paharrueshme, në të cilat mblodhi 229 paraqitjeve dhe shënoi 29 gola përcjell ORAinfo. Milan, pasi bleu atë nga Dinamo Zagreb, vendosi ta dërgojë atë në Bar për një vit. Nuk ishte një eksperiencë e shkëlqyer dhe për rikthimin e tij në Milano, Berluskoni e bëri atë të ndiente të gjithë mbështetjen e tij. Kështu Boban e kujton atë moment në mikrofonët e Sky Sports: “Momenti që më kujtohet me më shumë kënaqësi është kur u ktheva nga Bari, ku bëra keq, dhe donin të më dërgonin një herë tjetër me kredi. “Në Marsejë. Unë nuk e konsiderova veten aq të varfër dhe unë thashë: “Ose më shitni ose do të rri”. Unë nuk dua të shkoj në Marsejë. “Berluskoni më tha: ‘Mos u shqetësoni se askush nuk do t’ju bëjë luftë, në..

Read More »

Higuaini shokon Milanin me deklaratën e fundit

Sulmuesi i Chelseat dhe ish sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain, ka zbuluar se atij i mungon në Itali. Higuain shënoi për Chelsea gjatë fitores së tyre 2-1 ndaj Fulhamit dhe ky ishte goli i tij i tretë i sezonit për Blues. Ai ka ardhur në Stamford Bridge në huazim nga Juventusi, pasi ka përfunduar aventurën e tij të huazimit në Milan përcjell ORAinfo. Pas ndeshjes kundër Cottagers, Higuain po bisedonte me Sky Italia rreth golit dhe jetës në Itali dhe ai tha: “Unë jam kthyer? Jam i lumtur me lojën dhe golin. Është e rëndësishme të marrësh tre pikë për garën e Ligës së Kampionëve. “Kam lënë miq dhe një trajner të shkëlqyeshëm në AC Milan. Çfarë ndodhi atje? Këto janë gjëra që ndodhin në futboll dhe fati nuk ka shkuar mirë dhe kam marrë një vendim që për mua ishte më i miri”, ka thënë argjentisni./ORAinfo/

Read More »

Trajneri i Bayernit befason me deklaratën e fundit

Bayerni mposhti Borussia Monchengladbach duke e mposhtur me rezultatin 1:5, kurse Dortmund gaboi me Augsburg, ku u mposht 2:1. Pas ndeshjes së Bayern, trajneri i kampionëve në fuqi është pyetur për Borussia Dortmund, dhe përgjigja e tij ishte shumë e thjeshtë. “Nuk dua të flas për Dortmundin” ka thënë Kovac. “Ne flasim për vetën tonë dhe mendoj se skuadra po bën shumë mirë tani. Ne kemi fituar 11 herë në 12 ndeshjet e fundit dhe kjo është ajo që pres” ka thënë ndër të tjerash kroati. Testi i vërtetë për Niko Kovac mbetet ai me Liverpool, në ‘Allianz Arena’, në ndeshjen kthyese të fazës së 1/16-ës së finales, në Ligën e Kampionëve.

Read More »