deklaroi – Kosova Today News
Home / Tag Archives: deklaroi

Tag Archives: deklaroi

“SHBA do të shpallë “non grata” edhe zyrtarë të tjerë të lartë”, çfarë parashikon gazetari?

"SHBA do të shpallë “non grata” edhe zyrtarë të tjerë të lartë", çfarë parashikon gazetari?

Emisioni “Java”, në RTSH ka diskutuar rreth shpalljes “non grata” të ish–kryeprokurorit Adriatik Llalla. Gazetari investigativ Artan Hoxha, deklaroi se  SHBA së shpejti do të shpall “non grata” dhe persona të tjerë të cilat janë zyrtar të. Duke bërë  kronologjinë e ngjarjeve që çuan në ndalimin  ish-Kryeprokurorit Adriatik Llalla bashkë. …

Read More »

Udhëtonte me 1,6 ton dëborë mbi veturë

Udhëtonte me 1,6 ton dëborë mbi veturë

Policia zvicerane njoftoi sot se kishte ndaluar për arsye sigurie një veturë me targa suedeze, pasi mbi karrocerinë e saj gjendeshin 1,6 ton dëborë. Policia e kantonit të Solerit deklaroi se kishte ndaluar sot pas mesditës veturën që po i drejtohej Zyrihut. “Pas kontrollit, pamë që mbi karrocerinë e veturës …

Read More »

Vrasja e Ivanoviçit, për çfarë dëshmi po flet Serbia?

Vrasja e Ivanoviçit, për çfarë dëshmi po flet Serbia?

Mediat serbe, referuar burimeve jozyrtare, raportojnë se posejdohen regjistrime mbi vrasjen e Oliver Ivanoviç, krim i ndodhur në veri të Mitrovicës, pak ditë më parë. Sipas gazetës “Kurir”, një nga personat që ishte në vendin e ngjarjes në dëshminë e tij ka folur për fiziononimë e vrasësit. Sipas përshkrimit që …

Read More »

Eurodeputetja Viorica Dancila emërohet kryeministre e Rumanisë

Eurodeputetja Viorica Dancila emërohet kryeministre e Rumanisë

Presidenti rumun i qendrës së djathtë, Klaus Iohannis emëroi sot eurodeputeten socialdemokrate, Viorica Dancila në postin e kryeministres, duke e zëvendësuar me Mihai Tudose, i shtyrë drejt dorëheqjes nga mazhoranca e tij e majtë. “Pasi shqyrtova të gjitha argumentet, vendosa t’i jap një shans të ri socialdemokratëve dhe të emëroj …

Read More »

Prokuroria heq dorë nga ndjekja penale e deputetit Pavle Bogoevski

Prokuroria heq dorë nga ndjekja penale e deputetit Pavle Bogoevski

Prokuroria ka hequr dorë nga ndjekja penale e deputetit Pavle Bogoevski, aktivist i atëhershëm i “Revoluciont laraman”, deklaroi shoqata e avokatëve “Davidoviq dhe Jankoviq”. Në seancën e sotme gjyqësore, siç thonë ata, është vërtetuar se askush nuk ka të drejtë pa miratimin e Entit për mbrojtje të përmendoreve kulturore të …

Read More »

Vrasja e Oliver Ivanoviq, vjen reagim i ashpër nga Rusia

Vrasja e Oliver Ivanoviq, vjen reagim i ashpër nga Rusia

Në një deklaratë të lëshuar për vrasjen e Ivanoviç, ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë tha se Moska “dënon fuqishëm këtë akt të neveritshëm”. Ministria ruse deklaroi se ky akt mund të çoi në rritjen e “një atmosfere terrori” dhe ringjalljen e “konfliktit ndëretnik në rajon”. “Ne u bëjmë …

Read More »
Shfaqen ne !