30-vjetori i rivendosjes së raporteve, mesazhi nga DASH: Shqipëria nuk ka një aleat më të madh, partner ose mik se SHBA-të

Departamenti Amerikan i Shtetit ka kujtuar sot me një mesazh 30-vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike…

SHBA nuk i beson raportit të OBSH në Wuhan, kërkon të shohë faktet

Departamenti Amerikan i Shtetit nuk është dakord me raportin e publikuar nga ekspertët e OBSH së…

Departamenti Amerikan i Shtetit përgëzon Kosovën dhe Serbinë për plotësimin e njërës prej pikave të marrëveshjes së Uashingtoni

Departamenti Amerikan i Shtetit reagon për plotësimin e njërës prej pikave të marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe…

Çaji i lëkurës së mandarinave për fuqizimin e shëndetit

Mandarinat janë një ndër frutat më të mira dhe të shijshme të kësaj stine. Lëkura e…

Rikthehet tensioni në Mesdheun Lindor/ DASH ‘ultimatum’ Turqisë: Tërhiqni mbrapsht ‘Oruç Reis’

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pasi rinisi misioni kërkimor i anijes Turke në Mesdheun lindor,…

Paralajmërohet kufizim i kohëzgjatjes së vizave për studentët kosovarë në Amerikë

Paralajmërohet kufizim i kohëzgjatjes së vizave për studentët kosovarë në Amerikë. Aaron Reichlin-Melnick, këshilltar politik në…

Paralajmërimi i kufizimit të kohëzgjatjes së vizave për studentë kosovarë, SHBA del me sqarim shtesë

Është paralajmëruar kufizimi i kohëzgjatjes së vizave për studentë kosovarë në SHBA. Këshilltari politik në Këshillin…

Departamenti Amerikan i Shtetit: Korrupsioni është problem në Kosovë

Departamenti Amerikan i Shtetit thotë se korrupsioni është problem në Kosovë. Raporti i Departamentit Amerikan të…

Raporti për klimën e investimeve në Shqipëri, DASH: Vend i vështirë për të bërë biznes!

“Pavarësisht nga një kornizë e shëndoshë ligjore dhe përparimit në reformën elektronike, investitorët e huaj e…