Valteri i kthehet keq Lleshajt: Ke nostalgji për sistemin e diktaturës. Ja si i përgjigjet ministri i Brendshëm

Deputeti Halit Valteri ka replikuar me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj sa i takon ligjit që…

Valteri i kërkon llogari Ahmetajt në Kuvend: Punimet e rindërtimit me hapin e breshkës

Deputeti Halit Valteri i ka kërkuar llogari ministrit Arben Ahmetaj lidhur me situatën e rindërtimit dhe…

Deputeti ngre alarmin: Jemi në rrezik nga sirianët, qeveria t’i fusë në një kamp

Deputeti Halit Valteri i kërkoi ministrisë së Brendshme që të marrë masa dhe të hartojë një…

“Disiplinoni Damian Gjiknurin”, Halit Valteri: Shqiptarët kanë nevojë për hapje listash dhe jo për kllounë politikë

Po mbahet në këto momente seanca e radhës e parlamentit të Shqipërisë. Deputeti Halit Valteri deklaroi…