Home / Tag Archives: deshiron

Tag Archives: deshiron

Numri i fanellës i Sanchez te Inter

Numri i fanellës i Sanchez te Inter

Koha e tmerrit të Alexis Sanchez në Manchester United do të përfundojë pasi ai po afrohet më shumë me transferimin te gjiganti italian të Serie A, Inter. Kiliani e ka informuar tashmë klubin me qendër në Milano se ai dëshiron fanellën me numrin 7 e cila më parë ishte veshur …

Read More »

Përcaktimi i qartë i qëllimit që synojmë ta arrijmë

Përcaktimi i qartë i qëllimit që synojmë ta arrijmë

Më shumë se dituria për të arritur atë që dëshirojmë dhe dëshira e ndezur flakë për të pasur atë që duam, na ndihmon përcaktimi i qartë i qëllimit që synojmë ta arrijmë. Gjendja e nevojshme e vetëdijes duhet të jetë bindja, e jo vetëm shpresa dhe dëshira. Objektiviteti është thellësisht …

Read More »

Ku po transferohet Mandzukic

Ku po transferohet Mandzukic

Mario Mandzukic, dëshiron vetëm kalimin te Bayer Munchen. Për reprezentuesin kroat këtë verë, ka pasur disa oferta, përfshirë edhe skuadra të mëdha evropiane. Skuadra spanjolle Sevilla, është e fundit nga një seri klubesh që po kërkojnë 33 vjeçarin, por sipas Tuttosport, Mandzukic ka refuzuar opsionin për t’u transferuar në La …

Read More »

PDK-së thotë se janë kundër një Qeverie teknike

PDK-së thotë se janë kundër një Qeverie teknike

Blerta Deliu-Kodra ka thënë se nuk janë për Qeveri teknike, qytetarët të përcaktojnë fituesin e zgjedhjeve. Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu-Kodra, tha se kjo parti nuk dëshiron të ketë Qeveri teknike. Ajo në debatin “Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?”, organizuar nga Kolegji Riinvest, shtoi se qytetarët duhet …

Read More »

Fruktoza e tepërt mund të dëmtojë organizmin

Fruktoza e tepërt mund të dëmtojë organizmin

Pemët përmbajnë fruktozë, prandaj edhe janë aq të shijshme dhe të ëmbla, mirëpo fruktoza e tepërt mund të krijojë probleme në organizëm Një mollë i ndihmon shëndetit, ndërsa tri mollë shpesh rezultojnë me mëlçi të yndyrshme, transmeton KosovaToday. Kur të bëhet mëlçia e yndyrshme, shumica supozon që kjo ndodh për …

Read More »

Lukaku, ja cilin e dëshiron Ronaldo në Juventus

Lukaku, ja cilin e dëshiron Ronaldo në Juventus

Mauro Icardi dhe Romelu Lukaku janë duke u kërkuar nga Juventus. Por superylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo raportohet se dëshiron që klubi i tij të nënshkruajë me Mauro Icardin këtë verë. Argjentinasi tashmë është thënë nga klubi se ai nuk është pjesë e planeve të klubit sezonin e ardhshëm dhe …

Read More »