Home / Tag Archives: dhurate

Tag Archives: dhurate

Pak ditë pas lindjes, Elita ia bleu djalit këtë dhuratë ‘gjigante’

Elita Rudi dhe Gjiko para pak ditësh u bënë prindër për herë të parë. Ata u bënë prindër të një djali që e kanë quajtur, Zëri, përcjell ORAinfo. Fotot e para të djalit të tyre I kemi parë që në orët e para të lindjes. E më vonë ata treguan edhe dhomën që ia kanë rregulluar atij. Sot, Elita ka postuar foto ku shihet një arush i madh lodër, e të cilin ata ia kanë blerë djalit të tyre./ORAinfo/

Read More »

Albatriti ia bën vetës një dhuratë, a thua si do të reagojë Egzona ?

Albatrit Muqiqi ia ka bërë vetit një dhuratë. Këngëtari Albatrit Muqiqi ka treguar se është bërë me veturë të tipit “Mercedes S Class” e cila njihet si njëra ndër kategoritë më të larta të Benzit, shkruan lajmi.net. “Mirë se vjen” e ka shkruar në gjuhën angleze këngëtari kosovar pranë fotos në të cilën shihet vetura. Albatriti prej muzikës ka përfitime të mëdha pasi është tejet aktiv nëpër mbrëmje muzikore andaj një makinë e tipit të tillë, nuk mund të jetë problem për të. Sa i përket projekteve muzikore, kënga e fundit e Albatrit Muqiqit është ajo “Nuk e meriton” e cila u pëlqye nga publiku

Read More »

“Çmendet’ Learta, shikoni çfarë dhurate ka marrë ajo

Learta Jakupi është tani një prej emrave më të përfolur në publik dhe në media. U bë e njohur si reja e këngëtares, Shyhrete Behlulit, mirëpo tani Learta famën e madhe po e arrin vetë me paraqitjet e saj, shkruan ORAinfo. Tani, ajo dhe Kushtrimi janë prindër të një djali që e kanë quajtur Matin. Bukuroshja është mjaft aktive në rrjete sociale ku bën postime të ndryshme nga përditshmëria e saj E sot ajo ka marrë një dhurtë të çmuar. Këtë dhuratë ajo e ka ndarë edhe me miqtë e saj. Përmes një postimi në Instastory ajo na tregon se ka marrë dhuratë një qafore me gur të çmuar. /ORAinfo/

Read More »

Sylejman Selimi merr një dhuratë të çmuar nga Bekim Jashari

Sylejman Selimit i dhurohet stema e komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari. Kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari, gjat ditës së sotme është takuar me ish-komandantin e përgjithshëm të UÇK-së, gjeneral Sylejman Selimi, i cili ishte i shoqëruar nga kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci. Jashari tha se kontributi i Selimit është i njohur dhe i vlerësuar nga të gjithë. “Ka vuajtur shumë në këto vitet e fundit, madje edhe në aspektin shëndetësor, por tanimë ai duket se qëndron shumë mirë”. “Për kontributin që gjenerali ka dhënë në luftën çlirimtare dhe në Forcën e Sigurisë së Kosovës, si kryetari i Komunës, i dhurova stemën e komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari”, ka shkruar Jashari në rrjetin social Facebook.

Read More »

Roberti i bën Norës një dhuratë super-të shtrenjtë, ajo do të ‘shkrihet’

Robert Berisha është një ndër këngëtarët më të pëlqyer të shoëbizit shqiptar. Për një kohë të gjatë ai ishte anëtar i band-it të Sinan Vllasaliut, këngëtarit të njohur nga Kosova, shkruan ORAinfo. Ai për pak kohë bëri bujë të madhe në media. Roberi dhe Nora janë martuar vite më parë ku dasma e tyre bëri bujë të madhe në media nga martesa e tyre kanë një vajzë Rene. Artisti është mjaft aktiv në rrjete sociale, ku bën postime të ndryshme. Sot Roberti përmes një postimi ne instastory si duket ka bërë një dhuratë të shtrenjt për Norën./ORAinfo/

Read More »

Halil Kastrati sot mori një dhuratë shumë të shtrenjtë, shikoni reagimin e tij

Halil Kastrati është humanisti më i njohur shqiptar që ka ndihmuar shumë familje shqiptare me vështirësi ekonomike. Shoqata e tij ‘Jetimët e Ballkanit’ është një prej organizatave humanitare shqiptare më të suksesshmet deri më tash, shkruan ORAinfo. Halili tashmë është shumë aktiv edhe në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot përmes një postimi ai ka treguar se ka pranuar një dhuratë, e ajo është një orë e bukur. Ai është një humanist i madh, prandaj kohë pas kohe pranon edhe dhurata./ORAinfo/

Read More »

‘Xhakartës’ nuk po i ndahen surprizat, kaq dhuratë të veçantë mori sot

Arta Elezaj është aktorja që në publik u bë e njohur për një kohë shumë të shkurtër. Ajo u bë tejet e pëlqyer qysh në fillim, kur u bë e njohur me rolin e saj të ‘Xhakartës’ në serialin ‘O sa mirë’, përcjell ORAinfo. Që nga atëherë ajo është tejet e përfolur në publik e në media. Ajo shquhet për jetën super-luksoze dhe sot e ka dëshmuar atë duke na treguar sa dhuratë të veçantë ka marrë./ORAinfo/

Read More »