Home / Tag Archives: dhurate

Tag Archives: dhurate

Big Mamën, shikoni çfarë dhurate mori

Big Mamën, shikoni çfarë dhurate mori

Big Mama është një këngëtare tejet e pëlqyer dhe e përfolur shqiptare. Ajo që e bëri atë në qendër të medieve dhe të publikut është ndryshimi që ajo bëri në pamje duke i larguar kilogramët e tepërt, përcjell KosovaToday. Big Mama është tejet aktive edhe në rrjete sociale me postime …

Read More »

Mësojuani vogëlushëve dhembshurinë

Mësojuani vogëlushëve dhembshurinë

Kur fëmijës i mësoni empatinë, i jepni një dhuratë të madhe – si njerëzit e vegjël mësojnë të respektojnë ndjenjat e të tjerëve dhe përse kjo është me rëndësi Vërtet do të duhej të rrisim gjeneratën e vogëlushëve e cila do të ndjejë sa më shumë dhembshuri, transmeton KosovaToday. Është …

Read More »

Nga kjo produktiviteti rritet marramenthi!

Nga kjo produktiviteti rritet marramenthi!

Një gjë e papritur mund të na detyrojë që punojmë më shumë Pritja për të ngrënë picë në restorant mund ta motivojë njeriun në punë, më shumë se paraja, thekson një hulumtim, transmeton KosovaToday. Në të vërtetë, shkencëtarët amerikanë të Universitetit Duke, i kanë nënshtruar hulumtimit punëtorët e punësuar në …

Read More »

Pak ditë pas lindjes, Elita ia bleu djalit këtë dhuratë ‘gjigante’

Elita Rudi dhe Gjiko para pak ditësh u bënë prindër për herë të parë. Ata u bënë prindër të një djali që e kanë quajtur, Zëri, përcjell ORAinfo. Fotot e para të djalit të tyre I kemi parë që në orët e para të lindjes. E më vonë ata treguan edhe dhomën që ia kanë rregulluar atij. Sot, Elita ka postuar foto ku shihet një arush i madh lodër, e të cilin ata ia kanë blerë djalit të tyre./ORAinfo/

Read More »