Kosova dhe Izraeli do të kenë linjë fluturimi Prishtinë -Tel Aviv

Kosova dhe Izraeli do të kenë linjë fluturimi Prishtinë -Tel Aviv. Njohja nga Izraeli ka bërë…

Raporti/ Skema e ‘bombave të parave’ të Trump, mblodhi miliona nga donatorët e ‘errët’

Për fushatën presidenciale e vitit 2020, Donald Trump ka përdorur kutitë e parakontrolluara dhe dizajnin e…

U bllokua në rrjete sociale, Trump gjen zgjidhjen për të qenë pranë mbështetësve

Ish presidenti amerikan, Donald Trump ka prezantuar një faqe zyrtare në internet www.45office.com për të qenë…

Biden mban konferencën e parë si President i SHBA: Synojmë të japim 200 milionë doza të vaksinave ndaj COVID-19 në 100 ditët e para

Presidenti amerikan Joe Biden ka thënë të enjten se ka vënë një synim të dhënies së…

Iu bllokua përdorimi në rrjete sociale, Trump nuk ndalet, do të hapë platformën e tij online

Ish-presidenti i SHBA, Donald Trump, të cilit i është ndaluar Twitteri që nga janari, do të…

15 Actors, Politicians, and Celebs All Mixed Together by Guillaumetc

Imagine Barack Obama but with Dwayne Johnson’s face. Or Ed Sheeran playing Harry Potter… This Guillaumetc…

25 Hilarious 2021 Inauguration Day Memes

It finally happened! The “land of the free” is free again now that Donald Trump is…

Biden beson se Putin është një vrasës: Do e paguajë shumë shpejt çmimin!

Në një intervistë me gazetarin politik të ABC News George Stephanopulos, presidenti i SHBA Joe Biden…

BE reagon pas hapjes së ambasadës së Kosovës në Jerusalem

Bashkimi Evropian sërish ka shprehur keqardhje për vendimin e Kosovës që të hapë Ambasadën në Jerusalem.…

Pas hapjes së ambasadës së Kosovës në Jerusalem, regon grupi radikal islamik, Hamas.

Hapja e ambasadës së Kosovës në Jerusalem, regon grupi radikal islamik, Hamas. Kosova dje e ka…

Hapja e Ambasadës së Kosovës në Jeruzalem, reagon edhe Grenell

Reagon Grenell: Historike, mezi pres ta vizitoj Ambasadën e Kosovës në Jerusalem Ish-i Dërguari Special i…

Flamuri i Kosovës valëvitet në Jerusalem, hapet zyrtarisht ambasada

Kosova zyrtarisht ka hapur Ambasadën e saj në Jerusalem, njoftoi të dielën, më 14 mars, Ministria…