Sulmi në ‘Capitol Hill’, republikanët nuk ndalojnë dot hapjen e gjyqit ndaj Donald Trump

Senati amerikan hodhi poshtë të martën një përpjekje të republikanëve për të ndalur gjyqin e pritshëm…

“Po plasim!” Jeta dhe vdekja në një pavion Covid-i, rrëfimet rrëqethëse

Në një dhomë private ngjitur me derën e mbyllur të reanimacionit, Dilip Sharan rri ulur mbi…

Trumpi akuzon për mashtrim, e sheh veten fitues të zgjedhjeve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po zgjedhin presidentin për katër vitet e ardhshme, 2021 – 2025.…

Putin: Me rezistencën e tij të lindur, Trumpki do ta mposhtë koronavirusin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka uruar shërim të shpejtë homologut të tij amerikan Donald…

Clinton paralajmëron: Trumpi s’do të largohet në paqe nëse humb në zgjedhje

Në nëntor do të mbahen zgjedhjet presidenciale në Amerikë. Hillary Clinton ka shprehur brenga se Donald…