Haxhiu me qëndrim të prerë: Mua dhe Albin Kurtit nuk na ndalohet kandidimi në zgjedhje

Albulena Haxhiu thotë se nuk i ndalohet kandidimi në zgjedhje. Anëtarja e VV’së ka folur për…

Haziri: Besoj që nesër LDK del me emër për kryeministër

Haziri beson që nesër LDK del me emër për kryeministër. Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi…

Avokati Koci godet Besnik Berishës, e quan avokat të Qeverisë së rrëzuar

Avokati Arianit Koci iu është përgjigjur kritikave të avokatit Besnik Berisha lidhur me atë se a…

Glauk Konjufca e quan të neveritshme ofertën e Haradinajt për votën e presidentit

Konjufca e quan të neveritshme ofertën e Haradinajt për votën e presidentit. Nënkryetari i Lëvizjes Vetevendosje,…

Bulliqi i bindur: Do të fitojë pa balotazh

Bulliqi: Llapjanët janë për ndryshim, do të fitojmë në raundin e parë. Kandidati i Vetëvendosjes për…

A do të kandidojë sërish për kryetar të Mitrovicës, flet Agim Bahtiri

Bahtiri thotë se do të kandidojë përsëri për kryetar të Komunës së Mitrovicës. Kryetari i Komunës…

53 milionë euro, lista e ministrive dhe institucioneve me borxhet më të mëdha

Në fund të tremujorit të parë 2020 detyrimet e prapambetura të institucioneve arritën në total rreth…