“Ky pallat s’mund të rrijë aty si gogol komunist”, Rama i jep porositë e fundit kryebashkiakut të Vlorës

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar ditën e sotme disa zona të qytetit të Vlorës, në kuadër…

Rama inspekton punimet në Lungomare 2, kryebashkiaku i Vlorës: Plazhi si në Karaibe

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot punimet për Lungomaren në Vlorë. Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli…

“E di e gjithë Vlora që Ilir Meta bllokon projektin”, Rama akuza ndaj Presidentit: Unë e di çfarë ka, por…

Kryeministri Edi Rama akuzoi Presidentin Ilir Meta se po bllokon fondet për ndërtimin e rrugës, që…

Rama vizitë në Vlorë, inspekton nisjen e punimeve në lagjen ‘’25 Maji’’

Kryeministri Rama vizitën e parë për 2021 jashtë Tiranë e ka zhvilluar në Vlorë. Rama i…

Dita e Pavarësisë bën bashkë liderët e politikës, momenti kur Meta përshëndet nga larg Ramën (Foto)

28 Nëntori ka bërë bashkë ditën e sotme presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin, Edi Rama. Kreu…

Deklaratat e Ramës nga Vlora, Bardhi: Politikan mashtrues dhe i dalë boje, më 25 prill do ta largojmë të keqen

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, komenton deklaratat e kryeministrit Edi Rama të bëra…

Rama viziton kantierin e Bypasit të Vlorës: Po punohet me 3 turne, për të mbyllur një kryevepër të infrastrukturës sonë kombëtare

Kryeministri Edi Rama, ka vizituar nga afër punën në kantierët e Byppas-it të Vlorës, nën shoqërinë…

Pas disa ditësh i shtruar në spital me Covid-19, deputeti i PS jep lajmin e mirë

Deputeti socialist i qarkut të Vlorës, Edmond Leka është shëruar nga koronavirusi dhe është rikthyer në…

“Hajde shishqebap hajde”, Rama e Leli inspektojnë Lungomare 2 në Vlorë: Po merr jetë një tjetër hapësirë publike me plazh me 5 yje

Kryeministri Edi Rama inspektoi sot kantierin e Lungomare 2, në Vlorë, ku po merr jetë një…