Sot feston ditëlindjen kampionia e Kosovës – ja sa vite mbush Mjalinda Kelmendi

Xhudistja më e madhe kosovare, Majlinda Kelmendi feston sot ditëlindjen e saj të 30-të. Ishte trajneri…

Pas triumfit të Kosovës, Kuka: Nuk ka rendësi sa medalje, e rëndësishme të mos kthehemi pa asnjë

Kuka thotë se nuk ka rendësi sa medalja. Kosova fitoi tri medalje në Kampionatin Evropian të…

Ky është reagimi i par i Akil Gjakovës pas triumfit në Lisbonë

Akil Gjakova flet pas triumfit në Lisbonë. Akil Gjakova ka falënderuar trajnerin Driton Kuka dhe të…