Lul Raka tregon se ku u infektua me koronavirus

Lul Raka flet pasi u infektua me COVID 19: Burimi i infeksionit duket se është familjar.…

Porosia e infektologut kosovar: Të analizohet forcimin e masave për parandalimin e rritjes së rasteve me koronavirus

Infektologu kosovar: Kosova ta analizojë forcimin e masave për parandalimin e rritjes së rasteve me COVID.…

Konjufca: Disa pika të marrëveshjes i ka konstruktuar Serbia dhe jo SHBA’ja

Nënkryetari i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka komentuar marrëveshjen e Uashingtonit. Konjufca thotë se e mira e…

Qalaj thotë se 4 mijë policë janë të angazhuar për luftimin e koronavirusit

Edhe Kosova po përballet me përhapjen e pandemisë koronavirus. Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj,…

Përballja me koronavirusin, si qëndron Kosova në raport me vendet e rajonit

Edhe Kosova po përballet me rritje të numrit të rasteve të reja me koronavirus. Pandemia e…