Pa punuar fare, mbi 300 serbë të Mitrovicës paguhen nga buxheti i Kosovës

Mbi 300 serbë të Mitrovicës paguhen nga buxheti i Kosovës, pa punuar fare. Që nga fundi…

Targat jolegale në veri, vazhdon heshtja e autoriteteve të Kosovës

Në komunat veriore të Kosovës, Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan, vazhdojnë të qarkullojnë…

Edita Tahiri këshillon Kurtin: Shko në SHBA dhe tregoje qëndrimin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Edita Tahiri-Kurtit: Shko në SHBA dhe tregoje qëndrimin e Kosovës për dialogun me Serbinë. Dje në…

Tahiri: Institucionet u kompletuan, por skena politike mbeti shumë e polarizuar

Edita Tahiri: Institucionet u kompletuan, por skena politike mbeti shumë e polarizuar. Ish-kryengeociatorja e dialogut Kosovë-Serbi,…

Edita Tahiri i reagon ashpër Edi Ramës: Mos i afrohet Kosovës, sepse vetëm e copëton

Edita Tahiri e ashpër: Edi Rama të mos i afrohet Kosovës, sepse vetëm e copëton. Ish-përfaqësuesja…

Pjesëmarrësja e konferencës së Rambujes, Tahiri deklarohet rreth intervenimit të ushtarak të NATO-s ndaj caqeve serbe

Tahiri thotë se ne që e realizuam marrëveshjen e Rambujes jemi krenar, ata që e kundërshtuan…

Reagon Tahiri, thotë se Vuçiq provokoi njëjtë edhe në Bruksel, tregon se çka i kishte thënë

Edita Tahiri ka thënë se Vuçiq provokoi njëjtë edhe në Bruksel. Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet…

Edita Tahiri flet për marrëveshjen e Washingtonit: “Mini Shengeni” dhe Ujmani janë vijat e kuqe që nuk duhej të prekeshin

Edita Tahiri: “Mini Shengeni” dhe Ujmani janë vijat e kuqe që nuk duhej të prekeshin. Ish…

Bashkimi Evropian: Kosova dhe Serbia ta implementojnë IBM-në në 6 kalimet kufitare

BE: Kosova dhe Serbia ta implementojnë IBM-në në 6 kalimet kufitare. Bashkimi Evropian u ka bërë…

Bosch i reagon Lajçakut: Serbia është ajo që duhet ta ndryshojë Kushtetutën

Ish-ambasadori i Republikës së Holandës, Robert Bosch, i ka reaguar emisarit të BE-së Miroslav Lajçak, i…

A duhet të ndryshojë Kushtetuta e Kosovës, flasin analistët kosovarë

Analistët e vendit tonë kanë folur në lidhje me ndryshimin e Kushtetutës së Kosovës. Pas deklaratave…

Pas deklaratave për Kushtetutën e Kosovës në Beograd, Edita Tahiri i reagon Lajçakut

Edita Tahiri i reagon Lajçakut pas deklaratave për Kushtetutën e Kosovës në Beograd. Ish-kryenegociatroja, Edita Tahiri,…