Tërmeti i fuqishëm në Egje, sizmiologët grekë: Nuk do të ketë më të madh, rreziku i cunamit kaloi

Sizmiologët grekë tentojnë të qetësojnë qytetarët në Samos, Smyrni dhe ishujt grekë në Dodekanez duke theksuar…

Tërmet dhe alarm për vullkan në Greqi

Tërmeti i fortë prej 5.2 i shkallës Rihter është regjistruar në Greqi. Epiqendra e tërmetit ishte…

Tërmeti me 5.2 i shkallës rihter në Greqi, sizmologu tregon nëse do të ketë një lëkundje të tjera më të mëdha

Një tërmet me magnitude 5.2 i shkallës rihter tronditi ditën e sotme Hydrën, në Greqi. Thellësia…