Zgjerimi i Greqisë, reagon ashpër Meta: S’do lejoj të cenohet interesi kombëtar! Ende s’kam asnjë njoftim zyrtar

Presidenti Ilir Meta reagon për herë të parë pas vendimit të Greqisë për t’u zgjeruar me…

“Në rast lufte, këta janë ishujt e parë grekë që do të pushtohen”: Harta turke që alarmoi Greqinë

Tensioni vijon të jetë i lartë mes Turqisë dhe Greqisë me rikthimin gjatë mëngjesit të sotëm…

Ishujt që pushtohen të parët në rast lufte, harta turke shkakton alarm në Greqi

Tensioni vijon të jetë i lartë mes Turqisë dhe Greqisë me rikthimin gjatë mëngjesit të sotëm…

Izraeli përfshihet në konfliktin Greqi-Turqi, avionët spiun ndjekin hap pas hapi anijet turke (FOTO)

Tre anijet turke të kërkimit të gazit gjenden aktualisht në ujërat e Mesdheut Lindor, pikërisht në…

“Do mbrojmë sovranitetin tonë”- Pas të shtënave Greqia, ‘ultimatum’ Turqisë: Po dëmtoni paqen dhe sigurinë në rajon. Ju bëjmë thirrje që…

Pas zhvillimeve të fundit, ku një anije turke është duke lundruar në ujërat e Mesdheut lindor,…