COVID-19, pjesa më e madhe e Italisë kthehet në zonë portokalli, vendi mund të lehtësojë kufizimet

E gjithë Italia është kthyer në zonë portokalli, me vetëm katër rajone që mbeten ende të…

Përfundon telenovela, këtë fanellë do ta vesh Ronaldo sezonin e ri

Drejtori sportiv i Juventusit tregon të ardhmen e Ronaldos Juventusi nuk ka ndër mend ta lëshojë…

Rinisin vaksinimet masive me Astra Zeneca në Itali, në prill mbërrin vaksina e Johnson&Johnson. BE: Stop eksporteve nëse nuk respektohen kontratat

Pas dhënies të “OK” nga EMA, vaksinimi anti-Covid me Astrazeneca fillon përsëri me shpejtësi të plotë…

Italia regjistron rreth 14 mijë raste të reja me Covid-19 në 24 orë, 422 të vdekur

Në 24 orët e fundit Italia ka shënuar 13.659 raste të reja me Covid-19 në 270.142…

Italia shënon rritje të numrit të viktimave dhe të të infektuarve, ja të dhënat e 24 orëve të fundit. Rajoni me numrin më të madh të rasteve të reja është…

14,842 raste të reja me koronavirus janë evidentuar në 24 orët e fundit në Itali. Fatkeqësisht…

Lista/ Zvicra ndalon udhëtimet me 12 vende, çfarë u vendos për Kosovën dhe Shqipërinë

Nga Zvicra vjen një lajm i cili me gjasë do të prishë shumë plane udhëtimi për…

Bilanci në Itali, 546 viktima dhe rreth 34 mijë raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Italia ka regjistruar 546 viktima dhe rreth 33 mijë e 979 raste të reja nga COVID-19…