Rikthehet makthi, një tërmet i fuqishëm lëkund sërish Kroacinë

Një tërmet mjaft i fortë me mganitutë 5,5 i shkallës Rihter ka tronditur zonën e Kroacisë…

Tërmeti sapo goditi këtë vend

Një tërmet ka ndodhur pak minuta më parë në Zagreb. Kështu është bërë e ditur në…

Edhe Shqipëria lëkundet nga një tërmet

Para 15 minutave raportohet se një tërmet është ndjerë edhe në Shqipëri, konkretisht 22 km në…

Tërmet i fuqishëm në Turqi

Turqia tronditet nga një tërmet i fuqishëm. Pak minuta më parë, qendra e Turqisë u lëkund…

Tërmet i fuqishëm, epiqendra ishte në këtë vend

Greqia është goditur nga lëkundje të forta tërmeti në orët e para të mëngjesit të sotëm.…

Tërmet në Greqi, 4.2 shkallë Richter

Greqia është goditur nga lëkundje të forta tërmeti në orët e para të mëngjesit të sotëm.Mësohet…

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet i fortë ka goditur Shqipërinë pasditen e sotme. Sipas EMSC tërmeti ka qenë me…

Lëkundje të lehta tërmeti në Tiranë, epiqendra në Fushë-Krujë

Lëkundje të të lehta tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në kryeqytet. Lëkundjet kanë qenë…

Një tërmet i fuqishëm sapo goditi Turqinë, këto pamje shfaqin panikun që shkaktoi të qytetarët

Tërmet i fuqishëm godet Turqinë, shikoni dridhjet e tokës dhe panikun e qytetarëve. Një tërmet i…