Protestojnë infermierët e QKUK-së

Infermierët protestojnë para QKUK-së, kjo është kërkesa kryesore e tyre Infermierët do të protestojnë sot nga…

Infermieri i QKUK-së revoltohet, heq dorë nga shtesa që i dha Albin Kurti

Revoltohet infermieri i QKUK-së, heq dorë nga shtesa që i dha Albin Kurti. Infermieri i QKUK-së,…

Pas një muaji grevë, jep dorëheqje infermieri në QKUK

Ndërpret grevën njëmujore dhe jep dorëheqje infermieri i QKUK-së. Infermieri i Qendrës Klinike Universitare të Kosovës,…

Infermieri Duraku që 19 ditë në grevë: S’ndalem deri në realizim të kërkesave ose deri në vdekje

Infermieri i QKUK-së, Enlirat Duraku, që 19 ditë ka hyrë në grevë urie për shkak të…

Njihuni me infermierin i cili është në grevë urie që 8 ditë

Infermieri që është në grevë urie tash e tetë ditë. Sekretari i Sindikatës së Infermierëve ka…

Valbon Krasniqi sot takon infermierët për shtesat

Infermierët takohen sot me Valbon Krasniqin për shtesat. Sindikata e Infermierëve do të takohet sot në…

Dy infermierë të QKUK-së futen në grevë urie, kërkojnë rritje të pagës

Dy infermierë të QKUK-së janë future në grevë urie. Tash e katër ditë, sekretari i Sindikatës…

“Pse po qeshni”, familjarët e pacientit me COVID sulmojnë teknikun e Radiologjisë në QKUK

Mbrëmë në korridorin e Klinikës së Radiologjisë, afër sallës së Koronarografisë, është sulmuar fizikisht një teknik…