Reagon Lista Serbe, kritikon Osmanin e Kurtin për letrën që i dërguan Europa Nostra-s

Lista Serbe kritikon Osmanin e Kurtin për letrën që i dërguan Europa Nostra-s. “Se çështja nuk…

Ramosaj: Manastiri nuk është cenuar asnjëherë nga shqiptarët, por është mbrojtur e ruajtur historikisht

Reagon kryetari i Deçanit: Manastiri nuk është cenuar asnjëherë nga shqiptarët, por është mbrojtur e ruajtur…

Europa Nostra i përgjigjet Kurtit e Osmanit për Manastirin e Deçanit

Europa Nostra i kthen përgjigje Kurtit e Osmanit për Manastirin e Deçanit. Kryeministri Albin Kurti dhe…

Kurti e Osmani i shkruajnë letër Europa Nostra ku argumentohet pse Manastiri i Deçanit s’është monument i rrezikuar

Letra e Kurtit e Osmanit për Europa Nostra ku argumentohet pse Manastiri i Deçanit s’është monument…

“Akti taleban i shembjes së Teatrit Kombëtar”, Meta: Askush s’ka për t’i shpëtuar drejtësisë

Presidenti Ilir Meta, në Ditën Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore, ka risjellë në vëmendje shembjen e Teatrit…