“U infektua pak ditë pas Macron”/ Mediat e zbulojnë: Bashkëshortja e presidentit francez kaloi koronavirusin për Krishtlindje

Gruaja e Presidentit francez Emmanuel Macron ka kaluar koronavirusin gjatë festave. Brigitte Macron ka rezultuar me…

Ish-ministri i Shëndetësisë: Shqipëria, i vetmi vend në Evropë pa kontratë dhe pa buxhet për vaksinimin anti-Covid

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, vlerëson vendimin e qeverisë kosovare për miratimin e fondit 40 milionë…

Vdes ish-presidenti francez

Franca është në zi, pasi ka vdekur ish-presidenti i saj. Ish-presidenti francez, Valery Giscard d’Estaing, një…

“Kam nisur marshimin drejt referendumit të 25 prillit”, Meta komenton draftin e PS për presidentin

Teksa Partia Socialiste u dakordësua sot për draftin e ligjit për kompetencat e presidentit, vjen një…

Sulmi i përgjakshëm në Vjenë, Trump: SHBA qëndron me Evropën në luftën kundër terroristëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka dënuar sulmet në Vjenë të Austrisë nga të…

Ndryshimet në Kod/ Bylykbashi: Qeveria tregoi që s’do zgjehdje të lira, ta shporrim më 25 prill

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi përmes një statusi në Facebook shprehet se ndryshimet e Kodit…

Rezoluta për antisemitizmin, Balla: Është pjesë e ADN-së sonë, shqiptarët shpëtuan hebrenjtë e Evropës

Teksa parlamenti miraton sot projektrezolutën “Për miratimin e përkufizimit të përdorshëm për antisemitizmin përcaktuar nga Aleanca…

Bieber: Lukashenko s’është diktatori i fundit në Evropë, shikoni autokratët si Vuçiq e Orban

Njohësi i rrethanave politike në Ballkan dhe Evropë, Florian Bieber, në një reagim në profilin e…

S’kanë triumfuar asnjëherë, por Wenger thotë se këto dy ekipe janë favorite për Ligën e Kampionëve

Manchester City dhe Paris Saint-Germain duhet të konsiderohen favoritë për edicionin e sivjetmë të Ligës së…

Vasili: Këshilli Politik nuk është pazari i gjësë së gjallë. Opozita s’ka marrë gjë, u pasqyruan rekomandimet e OSBE/ODIHR. Duan të izolojnë vendin

Petrit Vasili, nënkryetari i LSI-së akuzon kryeministrin Edi Rama se kërkon të ‘shqyejë’ Kushtetutën se ka…

Privohet nga jeta vëllai i yllit të Premierligës

Vëllai i yllit të Tottenhamit Serge Aurier, Christopher, është vr.arë me ar.më zjarri në orën 5…

10 Best Perfumes Of All Time

Perfumes are considered to be a highly personal thing. It’s something you have to figure out…