Kolona të gjata në kufi, bashkatdhetarët ia msyjnë më të madhe Kosovës

Vazhdojnë radhët e gjata të veturave nëpër kufij. Qytetarët e Ballkanit, që udhëtojnë nga Evropa Perëndimore,…

Zbulohet një koronavirus “ndryshe” në Siberi, çfarë thonë studimet për shkallën e rrezikshmërisë

Një version i ndryshuar llojit të coronavirusit që shkakton COVID-19 është zbuluar në Siberi, tha të…

Charles Kupchan thotë se integrimi ekonomik nuk është garancë e pajtimit politik

Kupchan ka thënë se integrimi ekonomik nuk është garancë e pajtimit politik. Nëse shikon historinë, integrimi…

Moti për pesë ditët e ardhshme në Kosovë, iu presin temperatura befasuese

Ja si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme. Ditëve në vijim…

Keni bërë plane për nesër dhe pasnesër? Mësojeni se si do të jetë moti

Çfarë moti pritet në Kosovë të premten dhe të shtunën? Ditën e premte do të mbizotërojë…